5 توصیه قهرمان شنای استرالیا به ورزشکاران المپیکی

یان تورپ قهرمان شنای استرالیا که 5 بار مدال طلای المپیک و مسابقه‌های قهرمانی جهان را کسب کرده از نکاتی برای رسیدن به موفقیت در شنا صحبت کرد.

5 توصیه قهرمان شنای استرالیا به ورزشکاران المپیکی

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت جهان ورزش، یان تورپ می‌گوید که 5 اصل برای رسیدن به موفقیت وجود دارد و در نظر داشتن آن‌ها می‌تواند به یک شناگر کمک زیادی بکند. این 5 نکته عبارتند از:

1- هدف‌گذاری:

هدف‌ من رسیدن به المپیک بود اما آرزویم قهرمان شدن در المپیک بود. این دو با هم متفاوت هستند. آرزو آن چیزی است که شما از گفتنش به دیگران کمی خجالت می‌کشید زیرا احتمال اتفاق افتادن آن کم است. من تصور می‌کردم که می‌توانم به المپیک برسم این یک هدف واقعی بود. با این حال در سن 11 یا 12 سالگی بود که آرزو کردم یک قهرمان المپیک شوم. فکر می‌کنم این آرزوی هر ورزشکار جوانی است. اما من کسی بودم که در این راه مصمم بودم. بنابراین برای خودم هدف‌گذاری می‌کردم و هر سال به هدفم می‌رسیدم. هنگامی که در سال 1998 مدال طلای مسابقه‌های جهانی را کسب کردم تازه 15 سالم شده بود. آن موقع اولین بار بود که فهمیدم احتمال قهرمانی در المپیک وجود دارد.

2- استفاده از فرصت‌ها:

توصیه من به ورزشکاران که برای اولین بار در المپیک حضور پیدا می‌کنند این است که از این فرصت استفاده کنند زیرا این فرصت به ندرت پیش می‌آید. هنگامی که به این مسئله فکر می‌کنیم که چند درصد از مردم دنیا می‌توانند در المپیک شرکت کنند. می فهمیم که ما واقعا در گروه ورزشکاران حرفه‌ای قرار داریم. باید از این فرصت خوشحال باشیم و از آن استفاده کنیم. از اضطراب خود نگران نشوید. به اینکه همه اضطراب دارند.

3- لذت ببرید:

اگر می‌توانستم به عقب برگردم و برای شرکت در بازی‌های المپیک به خودم توصیه‌ای بکنم به خودم می‌گفتم که از بازی‌ها لذت ببر. من خیلی بر روی نتایج تمرکز کردم.

با این حال می‌توانستم بیشتر از مسابقه‌ها لذت ببرم. می‌توانستم از کاری که نکرده‌ام لذت ببرم و خودم را تحسین کنم به جای ا ینکه فقط بر روی برنامه بعدی تمرکز کنم.

4- مانند یک قهرمان فکر کنید:

بعضی از توصیه‌ها همیشه کارساز نیستند. به یاد دارم به من گفته شد هنگامی که قهرمان شدیم باید مانند نایب قهرمان عملی کنی و تمرین کنی. این مسئله من را عصبانی می‌کرد. اگر شما قهرمان هستند مانند یک قهرمان تمرین کنید. چرا باید فکر کنید که نایب قهرمان هستید؟ باید مانند یک قهرمان فکر کنید تا مانند یک قهرمان نتیجه بگیرید.

5- الگو باشید:

هنگامی که قهرمان المپیک می‌شوید به یک الگو تبدیل می‌شوید. من به یاد دام که در روز هزاران پیام از طرف مردم دریافت می‌کردم. این مسئولیتی است که قهرمان با خود می‌آورد. در آن لحظه ممکن است تصور کنید که نمی‌توانید از پس این مسئولیت بر بیایید. اما شما به عنوان یک قهرمان توانایی این را دارید که یک نفر را خوشحال کنید و این یک کار خاص است. بهتر است سعی کنید این کار تا جایی که می‌توانید را انجام دهید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب