کلاه جدیدی که از مصدومان نوار مغزی می‌گیرد!

محققان موفق به ساخت یک کلاه ایمنی شدند که در صورت بروز حوادثی مانند تصادف که در آن فرد دچار آسیب از ناحیه سر می‌شود، فعالیت الکتریکی مغز را اندازه گیری کرده و سطح هوشیاری مصدوم را نشان می‌دهد.

کلاه جدیدی که از مصدومان نوار مغزی می‌گیرد!

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این کلاه ایمنی جدید مانند یک دستگاه نوار مغزی در محل بروز حادثه عمل می‌کند.

فناوری جدیدی که توسط شرکت Smartbrain طراحی و توسعه یافته دارای الکترودهایی است که در داخل آن تعبیه شده و همه اینها به یک غشاء انعطاف پذیر متصل هستند.

هنگامی که این کلاه ایمنی بر روی سر بیمار در آمبولانس قرار داده می‌شود، این غشا به آرامی باد شده تا از اتصال الکترودها و ایجاد ارتباط آنها با سر اطمینان حاصل شود و ژل رسانا نیز به طور خودکار در هر یک از این الکترودها توزیع می‌شود.

پس از گذشت یک دقیقه از قرار دادن این کلاه بر روی سر بیمار، امواج مغزی وی خوانده می‌شود.

همراه با این کلاه یک نرم افزار وجود دارد که داده‌های بدست آمده را با داده‌های بیمارانی که دچار آسیب مغزی شدند مقایسه می‌کند.

پس از مقایسه این داده‌ها، پرسنل آمبولانس از وضعیت مصدوم مطلع شده و نتیجه را برای بیمارستان ارسال می‌کند تا پیش از رسیدن مصدوم به آنجا شرایط برای رسیدگی به وضعیت وی آماده شود.

در حال حاضر یک کنسرسیوم در حال بازبینی و تجاری کردن این فناوری جدید است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب