خطر اختلال ریتم قلبی در مبتلایان به آپنه

‌محققان بیمارستان سانتا ماریا دلا ایتالیا برای نخستین بار دریافتند افرادی که ضربان‌ساز قلب در بدنشان دارند و در عین حال دچار آپنه هستند در خطر بالایی برای اختلال ریتم قلبی قرار دارند.

خطر اختلال ریتم قلبی در مبتلایان به آپنه

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه خبری کتابخانه ملی پزشکی آمریکا، به هنگام آپنه خواب، تنفس متوقف و به طور قابل‌توجهی ضعیف می‌شود. این حالت در افراد دارای ضربان‌ساز قلب امری عادی است.

این اختلال عامل خطرناک شناخته‌شده‌ای برای فیبریلاسیون دهلیزی است. به منظور انجام این پژوهش بیش از 150 شخص پس از دریافت ضربان‌ساز قلب، از نظر آپنه مورد بررسی قرار گرفتند.

پس از گذشت هشت ماه، فیبریلاسیون دهلیزی در 36 درصد از بیماران مشاهده شد که 28 درصد از آنان پیشینه‌ای از مشکلات ریتم قلبی نداشتند.

به طور کلی، افرادی با مشکل آپنه خواب در خطر سه برابری فیبریلاسیون دهلیزی قرار داشتند، اما این خطر برای افرادی که سابقه‌ای از فیبریلاسیون دهلیزی نداشتند شش برابر گزارش شد.

این پژوهش طی نشست سالیانه انجمن ریتم قلبی در آمریکا مطرح شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب