محیط خانواده بهترین مکان برای رشد خلاقیت کودکان

رشد و خلاقیت کودکان در دنیای امروزی نقش مهمی در آینده آن‌ها خواهد داشت، از این رو اسباب بازی هر چه ساده‌تر باشد، کودک نقش بیشتری در بازی ایفا می‌کند.

محیط خانواده بهترین مکان برای رشد خلاقیت کودکان

 اعظم ذوالفقاری روان شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان وخانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان و مهم‌ترین و اساسی ترین فعالیت کودک به شمار می رود که در عین سرگرم کردن کودک کارکردهای مهم دیگری را داراست که هر یک از این کارکردها به جنبه‌ای از زندگی کودک مربوط می شود و او را برای ورود به زندگی آماده می سازد.

ذوالفقاری عنوان کرد: والدین نباید تعیین کننده‌ نوع و شیوه‌ بازی باشند بلکه بهتر است شرایط سالم بازی را فراهم و خود نیز به عنوان همبازی در آن بازی شرکت کنند و اجازه دهند تا کودک با قدرت خلاقیت خود بازی کند.

وی افزود: کودکان خلاق اغلب برای هر یک از وسایل بازی خود موارد استفاده متفاوتی پیدا کرده و از وسیله‌ای به سراغ وسیله‌ دیگر می روند و از ‌آن به انواع مختلف استفاده می کنند.

این روان شناس در پایان گفت: خانواده یکی از عوامل بسیار مهم در رشد پرورش کودکان محسوب می شوند و نقش مهمی در خلاقیت‌های کودکان دارند، کودک حساس‌ترین مراحل رشد خلاقیت را در محیط خانه سپری می کند. به همین دلیل محیط مناسب خانوادگی بهترین مکان برای رشد، شکوفایی و خلاقیت کودکان است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب