درس خواندن را برای فرزندتان لذت بخش کنید

فراهم کردن یک محیط آرام در خانواده و به دور از استرس و تنش برای کودک، باعث ایجاد علاقه به درس خواندن و انجام تکالیف مدرسه می‌شود.

درس خواندن را برای فرزندتان لذت بخش کنیدناهید ازغندی روان شناس کودک در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهارداشت: عدم انجام به موقع تکالیف مدرسه توسط کودک و مشکلات درسی وی، به دلیل عوامل مختلفی از جمله مشکلات جسمی مانند ضعف بینایی، شنوایی و یا بیماری های مزمن دیگر صورت می گیرد. 

وی ادامه داد: اختلافات والدین، تنش های محیط خانواده، تبعیض و مقایسه کودک با دیگران، حسادت به فرزند متولد شده، سرزنش و تنبیه های مکرر، خستگی، حواس پرتی و وجود اختلال در یادگیری مانند بیش فعالی و عدم تمرکز از دیگر عوامل درس نخواندن کودکان است. 

ازغندی در ادامه تصریح کرد: با نظارت دقیق تر والدین و در درصورت نیاز مراجعه به روان پزشک و درمان های دارویی این مشکلات رفع خواهد شد. 

این روان شناس کودک با تأکید بر اهمیت ایجاد علاقه به درس خواندن در کودک، گفت: تنبیه بویژه تنبیه های بدنی باعث فراری شدن وی از مدرسه و عدم انجام تکالیف حتی تا سال ها پس از آن خواهد شد. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب