نوجوانان را با شیوه استفاده صحیح از تلفن همراه آگاه کنید

نقش والدین در آموزش استفاده صحیح و به موقع از تلفن همراه توسط نوجوانان بسیار مهم است.

نوجوانان را با شیوه استفاده صحیح از تلفن همراه آگاه کنیدسمیرا ایمان نژاد جامعه شناس و آسیب شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهارداشت: در جامعه امروزی به دلیل گستردگی ارتباطات جمعی، نیاز به تلفن همراه یک ضرورت محسوب می شود ولی چگونگی استفاده از آن باید به افراد بویژه نوجوانان آموزش داده شود.

وی در ادامه گفت: قبل از اینکه والدین این وسیله را در اختیار نوجوان قرار دهند باید اطلاعات لازم و کافی را در اختیار آن ها قرار دهند زیرا در غیر اینصورت او برای تکمیل دانسته های خود به دوستان و افراد نا آگاه مراجعه کرده و ممکن است حتی اطلاعات مخربی را دریافت کنند.

ایمان نژاد افزود: برقراری روابط صمیمانه با نوجوان موجب می شود تا او به شما اعتماد کند و کوچکترین مسائل خودش را با والدین در میان بگذارد به شرطی که از نصیحت و سرزنش کردن وی بپرهیزید.

این جامعه شناس و آسیب شناس در پایان تأکید کرد: در صورت درخواست نوجوان برای داشتن تلفن همراه از والدین خود، هرگز نباید واکنش جدی و شدیدی را از خود نشان دهید بلکه با گفت و گو با او در مورد مزایا و معایب این دستگاه وی را قانع سازید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب