پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری حتی در هوای آلوده مفید است

طبق مطالعات انجام شده در مرکز تحقیقات دانشگاه کمبریج، فواید دوچرخه‌سواری و پیاده روی برای سلامت بر تاثیر منفی آلودگی هوا بر بدن غالب است.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌ و به نقل از سایت MNT، ورزش مداوم خطر ابتلا به بیماری‌هایی همچون دیابت، بیماری‌ قلبی و سرطان را کاهش می‌دهد. یکی از راه‌های ورزش کردن رفت و آمد با دوچرخه یا پیاده روی است.

بسیاری از افراد نگران این هستند که با انجام این فعالیت‌ها در هوای آلوده نتایج بدتری بگیرند.

آلودگی هوا یکی از خطرات بزرگ برای سلامتی انسان ها به شمار می‌رود. گزارش‌ها حاکی از آن است که هر ساله 40 هزار نفر در انگلیس به دلایل مربوط به آلودگی هوا جان خود را از دست می‌دهند.

محققان دانشگاه کمبریج به ارزیابی تاثیرات مثبت ورزش و تاثیرات منفی آلودگی هوا پرداخته اند.

بررسی‌ها نشان داد که ورزش در هوای آلوده باز هم تاثیر مثبت بر سلامت خواهد داشت و تنها یک درصد از شهرهای دنیا آنقدر آلوده هستند که ورزش کردن در هوای آنها می‌تواند تاثیرات مثبت ورزش را کاملا از بین ببرد.

محققان می‌گویند که در شهرهایی مانند لندن و دهلی که آلودگی زیاد است ورزش باز هم برای سلامت مفید است و اگر افراد در این شهرها تا پنج ساعت در هفته‌ دوچرخه‌سواری کنند، خطر آلودگی هوا تاثیرات مثبت ورزش را از بین نمی‌برد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب