هلندی‌ها خوش خواب‌ترین و سنگاپوری‌ها کم خواب‌ترین مردم جهان هستند

محققان دانشگاه میشیگان هشدار دادند فشارهای اجتماعی از عوامل موثر در بحران خواب جهانی است. آنان دریافتند سنگاپور و ژاپن کمترین میزان خواب و هلند بیشترین میزان خواب را دارا هستند.

هلندی‌ها خوش خواب‌ترین و سنگاپوری‌ها کم خواب‌ترین مردم جهان هستند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از ساینس ریپورت، محققان بر اساس تحقیقات و گردآوری اطلاعات تلفن هوشمند الگوهای خواب افراد در سراسر دنیا را بررسی کردند.

اطلاعات بر اساس سن، جنس و میزان نور طبیعی بوده که افراد در مقابل آن قرار گرفته‌اند. این اطلاعات مربوط به 100 کشور است. البته در این تحقیق فشارهای فرهنگی که موجب ریتم بیولوژیکی شده است نیز بررسی شد.

محققان اظهارکردند: تاثیرات اجتماعی نقش بسزایی در این مورد ایفا می‌کنند. فشارهای اجتماعی موجب تغییر ساعات خواب و کوتاه شدن زمان استراحت می‌شوند.

در این تحقیق 6000 فرد 15 ساله و بالاتر شرکت کردند. محققان به صورت ناشناس اطلاعاتی در مورد خواب، بیدارشدن و نور محیطی از این افراد دریافت کردند.

بر اساس اطلاعات گردآوری شده هلند بیشترین میزان خواب( به طور متوسط هشت ساعت و 12 دقیقه) را دارا است. از طرف دیگر سنگاپور و ژاپن دارای کمترین میزان خواب حدود هفت ساعت و 24 دقیقه هستند.

این تحقیق بیانگر آسیب به سلامت افراد است که بر روی عملکرد شناختی نیز تاثیر دارد.

کمبود خواب موجب خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، فشارخون، دیابت و چاقی می‌شود.

نتایج این تحقیق در نشریه Science Advances منتشر شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی