سفر کپسولی با سرعت 800 کیلومتر در ساعت!

شرکت "فناوری‌های هایپرلوپ" قصد دارد، نخستین گام بزرگ را در اثبات امکان‌پذیر بودن سیستم حمل‌ونقل مفهومی هایپرلوپ بردارد.

سفر کپسولی با سرعت 800 کیلومتر در ساعت!

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این شرکت مستقر در کالیفرنیا که "شروین پیشه‌ور" سرمایه‌گذار کارآفرین ایرانی، یکی از بنیانگذاران آن است، اظهار کرده که امروز نسخه نمایشی فناوری نیروی محرکه خود را در نخستین مسیر آزمایشی آن در شمال لاس‌وگاس به حرکت درخواهد آورد.

هایپرلوپ یک سیستم حمل‌ونقل آینده نگرانه است که مسافران را در کپسول‌هایی با سرعت بیش از 800 کیلومتر در ساعت از میان لوله‌های آلومینیومی بدون هوا منتقل خواهد کرد. الون ماسک، بنیان‌گذار شرکت‌های تسلا و اسپیس‌ایکس این ایده را نخستین بار در سال 2013 ارائه کرد و تحقیقات خود را در معرض عموم قرار داد تا دیگران کار تولید این مفهوم را ادامه دهند. شرکت فناوری‌های هایپرلوپ که اکنون به "هایپرلوپ 1" تغییر نام داده، یکی از شرکت‌هایی است که در این پروژه شرکت کرده است. تغییر نام این شرکت به کاهش سردرگمی بین آن و "شرکت فناوری‌های حمل‌ونقل هایپرلوپ" که یک شرکت کالیفرنیایی دیگر در این پروژه است، کمک خواهد کرد.

این شرکت یک سیستم کامل را برای انتقال محفظه‌های مسافربر نخواهد ساخت بلکه به نمایش فناوری زیرساخت این سیستم خواهد پرداخت. مسیر آزمایشی آن اکنون برای انجام آزمایش‌های نیروی محرکه در فضای باز استفاده می‌شود که اساسا شامل ارسال موتورهای خطی در یک مسیر 800 متری با سرعت 530 کیلومتر بر ساعت است.

هایپرلوپ 1 همچنین از عقد قرارداد تامین بودجه 80 میلیون دلاری با سرمایه‌گذاران قدیمی و جدید و همچنین شراکت با شرکت‌های حمل‌ونقل، مهندسی و زیرساخت برای جمع‌آوری خلاقترین مغزها در محقق کردن ایده هایپرلوپ خبر داده است.

این دو شرکت اکنون در رقابتی شدید برای واقعی کردن تصور الون ماسک قرار دارند. کمتر از 48 ساعت پیش از نمایش این سیستم نیروی محرکه، شرکت حمل و نقل هایپرلوپ اعلام کرده بود که مجوز نوعی شناور شدن مغناطیسی موسوم به " ماگلو غیرفعال" را برای تامین نیروی نمونه پیش‌ساخت خود دریافت است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب