حرکت فضاپیمای نیوهورایزنز به سوی هدف اسرارآمیز بعدی

فضاپیمای نیوهورایزنز ناسا پس از انجام تحقیقات ارزشمند بر روی سیاره کوتوله پلوتو، اکنون راه خود را به سمت فضای عمیق و یک جسم اسرارآمیز دیگر در پی گرفته است.

حرکت فضاپیمای نیوهورایزنز به سوی هدف اسرارآمیز بعدی

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از ناسا، پس از جمع‌آوری مقادیر بی شماری از اطلاعات در مورد پلوتو در سال گذشته، ناسا اکنون فضاپیمای نیوهورایزنز را به سوی جسم 2014 MU69 در کمربند کویپر راهی کرده که به تصور دانشمندان، از زمان تولد منظومه شمسی در 4.6 میلیارد سال پیش تاکنون اساسا بدون تغییر باقی مانده است.

دانشمندان از همان دوربین‌ها و تجهیزاتی استفاده خواهند کرد که تصاویر خارق‌العاده پلوتو را در سال گذشته به تصویر کشیدند و امید است که بتوانند در درک بهتر این جسم عجیب کمک کرده و برخی از اسرار مرتبط با منشاء منظومه شمسی یا حتی جهان را در این فرآیند آشکار کنند.

اگرچه نیوهورایزنز تا ژانویه سال 2019 به این جسم نخواهد رسید. این یک فرصت نادر برای دانشمندان به منظور مشاهده یک جسم دور خواهد بود. حتی بزرگترین و قدرتمندترین تلسکوپ‌ها نیز نمی‌توانند اجسامی مانند 2014 MU69 را به تصویر بکشند.

تصور می‌شود که این جسم به دلیل جایگاهش در اعماق کمربند کویپر تحت تاثیر هیچ گونه اثر گرانشی از سوی اجسام دیگر در منظومه شمسی قرار نگرفته است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب