استاتین ناجی بیماران شریان محیطی

محققان دانشگاه اموری دریافتند داروی استاتین کاهش دهنده کلسترول در افراد مبتلا به بیماری شریان محیطی می‌تواند مانع قطع عضو و مرگ این افراد شود.

استاتین ناجی بیماران شریان محیطی

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان و به نقل از پایگاه خبری sciencenews، بیماری عروق محیطی(PAD) که بیماری شریان محیطی نیز نامیده می شود، یک بیماری شایع گردش خون است طی آن به علت تنگ شدن عروق جریان خون به سمت اندام ها کاهش می‌یابد.

هنگامی که شما به PAD مبتلا می‌شوید اندام‌های انتهایی(معمولاً پاها) به اندازه کافی خون دریافت نمی‌کنند. این امر سبب بروز علائمی مانند درد پاها در هنگام راه رفتن می‌شود.

به منظور انجام این پژوهش اطلاعات مرتبط با سلامتی بیش از 200 هزار سالمند مبتلا به این بیماری مورد بررسی قرار گرفت.

طی گذشت پنج سال و دو ماه از این پژوهش، بیماران به سه گروه مصرف کننده دوز پایین و دوز بالا از استاتین و غیر مصرف کننده تقسیم شدند.

نتایج نشان می‌داد افرادی که دوز بالایی از استاتین را مصرف می‌کردند 33 درصد در خطر کمتری برای قطع عضو و 29 درصد نیز در خطر پایینی برای مرگ قرار داشتند.

برای بیمارانی که دوز پایین و یا متعادلی از این داروها را استفاده می‌کردند کاهش خطر 22 درصدی مرگ و قطع عضو گزارش شد.

این پژوهش طی نشست سالیانه انجمن قلب آمریکا مطرح شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب