سرطان، آنچه آفتاب سر پوست می‌آورد!

متخصصان پوست بر این باورند که می‌توان با کنترل تابش نور خورشید به سطح پوست از ابتلا به سرطان پوست پیشگیری کرد.

سرطان، آنچه آفتاب سر پوست می‌آورد!به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با نزدیک شدن به فصل تابستان، افزایش دما و تابش اشعه‌های خورشید بهتر است بیشتر مراقب پوست خو باشید.

مطالعات نشان داده است که قرارگیری طولانی‌مدت در مقابل نور خورشید خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد. بنابر بر یافته‌های مرکز سرطان پوست در آمریکا، سرطان پوست در سراسر دنیا هر 52 دقیقه یکبار یک نفر را به کام مرگ می‌کشد.

به همین دلیل متخصصان پوست توصیه می‌کنند که قبل از بیرون رفتن از خانه به نقاطی از بدن که در معرض اشعه‌های خورشید هستند کرم مرطوب‌کننده و ضد آفتاب بزنید. نباید زیر این کرم‌ها، لوسیون یا کرم دیگری استفاده کرد زیرا اثربخشی آن را کاهش می‌دهد.

علاوه بر این، بهتر است در طول روز هر 2 ساعت یکبار کرم ضدآفتاب را تمدید کرد تا سطح ضخیم‌تری از پوست را بپوشاند. به گفته متخصصان، استفاده از کرم ضد آفتاب یکبار در روز به هیچ وجه کافی و موثر نیست.

نتایج مطالعات نشان داد که مردان بیشتر از زنان به سرطان پوست مبتلا می‌شوند و علت آن بیشتر قرار گرفتن مردان در معرض اشعه‌های خورشید است؛ به مردان نیز به شدت توصیه می‌شود که از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب