تاثیر بیماری‌های غیرواگیر بر چشم

مدیر دفتر هماهنگی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت گفت: بیماری‌های غیرواگیر شبکیه چشم را همانند دیگر ارگان‌های بدن تحت تاثیر قرار می‌دهند.

تاثیر بیماری‌های غیرواگیر بر چشمسید فرزاد محمدی مدیر دفتر هماهنگی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت در گفت وگو با به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره ارتباط بیماری های غیرواگیر و مشکلات چشمی گفت: دسته ای از بیماری ها در چشم پزشکی به عنوان بیماری های غیرواگیر محسوب می شوند و شاخص ترین آنها دیابت است.  

وی با بیان اینکه تاثیر دیابت بر چشم در سنین میانسالی بروز کرده و بر روی کیفیت زندگی افراد اثرگذار است، اظهار داشت: رفتار زندگی سالم شامل تغذیه، جلوگیری از استعمال دخانیات، کنترل وزن و میزان فعالیت بدنی بر روی سلامت شبکیه تاثیرگذار هستند. 

مدیر دفتر هماهنگی پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت عنوان کرد: کنترل عوامل خطر مانند سندرم متابولیک، وضعیت فشار، چربی و قند خون در سلامت شبکیه چشم اهمیت دارد.

وی با اعلام اینکه ثابت شده بیماری فرسودگی وابسته به سن شبکیه، با الگوی غذایی ارتباط دارد، تصریح کرد: برنامه غذایی موثر برای سلامت عمومی بدن؛ شامل غذاهای دریایی، میوه ها و سبزیجات رنگی و تازه برای چشم هم مفید است.

محمدی افزود: تغذیه سالم تا 40 درصد از بروز انواع بیماری های شبکیه جلوگیری می کند و سلامت چشم در کنار بیماری های قلبی و عروقی به الگوهای تغذیه سالم وابسته است و در بعضی از بیماری ها تا 60 درصد از بروز آنها پیشگیری می کند.

انتهای پیام/  

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب