ساخت اولین باتری منیزیمی توسط تویوتا

محققان موسسه تحقیقاتی شرکت تویوتا در آمریکای شمالی بالاخره فرمول استفاده از منیزیم در باتری‌های قابل شارژ را کشف کردند.

ساخت اولین باتری منیزیمی توسط تویوتا

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از گیزمگ، استفاده از منیزیم در ساخت باتری قابل شارژ در افزایش قدرت ذخیره انرژی و همچنین بالا رفتن استاندارهای ایمنی موثر است. باتری‌های منیزیمی را می‌توان در اشکال مختلف و با کارایی متفاوت برای تلفن‌همراه و خودرو تولید کرد.

اگرچه استفاده از عنصر لیتیوم در پیشرفت صنایع باتری‌سازی تاثیر زیادی داشته، اما این فلز بسیار خطرناک‌ است، بطوریکه در صورت ترکیب با هوا امکان آتش‌سوزی وجود دارد. به همین‌ منظور برای کاهش خطر آتش‌سوزی شرکت‌های باتری‌سازی غلظت یون‌های لیتیوم را کاهش داده و یون‌ها را در میله‌های گرافیتی قرار می‌دهند.

طبیعی است که با کاهش مقدار یون‌های لیتیوم توانای ذخیره‌سازی باتری نیز کاهش یافته و شرکت‌های باتری‌سازی برای افزایش توان از روش‌های انحصاری خود استفاده می‌کنند.

رانا موهتادی، دانشمند و مهندس شیمی مرکز تحقیقاتی تویوتا عنوان کرد: برخلاف لیتیوم فلز منیزیم کاملا در هوا پایدار است و در صورت استفاده ظرفیت ذخیره‌سازی باتری‌ را به مراتب افزایش می‌دهد.

وی در ادامه افزود: اگرچه استفاده از منیزیم یک جایگزین ایده‌آل به نظر می‌رسد، اما ساخت محلول الکترولیت قادر به حفظ کارایی منیزیم در کنار قابلیت انتقال مناسب الکتریسیته خود یک چالش بزرگ است، ولی خوشبختانه محققان شرکت تویوتا با مطالعه بر روی فناوری سلول‌سوختی هیدروژن برای این مشکل یک راه‌حل کشف کرده‌اند.

پائول فنسون، مدیر بخش مطالعاتی شرکت تویوتا اظهار کرد: هم اکنون بهترین متخصصان علم شیمی جهان در حال مطالعه بر روی ساخت بهترین محلول الکترولیت با سازگاری بالا با منیزیم هستند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب