برنامه‌ریزی برای ایام امتحانات برپایه‌ی تجربه‌ی نیم‌سال اول!

مقاله‌ی زیر صحبت‌های یکی از دانش‌آموزان در مورد برنامه‌ریزی او برای ایام امتحانات است...

برنامه‌ریزی برای ایام امتحانات برپایه‌ی تجربه‌ی نیم‌سال اول!

با توجه به این‌که یکی از موضوعات اصلی جلسه‌ی نفرات برتر 17 اردیبهشت 1395، برنامه‌ریزی دانش‌آموزان برای امتحانات و دوران جمع‌بندی و آشنایی با روش 3 روز یک‌بار بود، برخی از دانش‌آموزان برنامه‌ی خودشان را برای این ایام بیان کردند. مقاله‌ی زیر صحبت‌های یکی از دانش‌آموزان با میانگین تراز 6200 از رشته‌ی تجربی است:

برمبنای تجربه‌ای که از ترم اول داشتم در این جلسه برای ایام امتحاناتم تصمیم گرفته‌ام.

برای آزمون 25 دی زمان بیشتر را برای تست در نظر گرفته بودم و آزمون برایم بیشتر مهم بود یعنی بیشتر تست می‌زدم و کمتر می‌خواندم و روشم را کامل اجرا کردم ولی سر جلسه‌ی آزمون نتیجه نگرفتم چون بقچه‌ای خوانده بودم و درسی که امتحان مدرسه داشتم چون زیاد تست زده بودم، برخلاف همیشه که ضعیف بودم نتیجه خوب گرفتم و برای حتی دروس نقاط قوت همیشگی‌ام نتیجه‌ی خوبی نگرفتم و در آن‌ها افت کردم. در نتیجه برای ایام امتحانات زمان بیشتر را به امتحان اختصاص می‌دهم ولی برای تست برنامه می‌ریزم که در حین آزمون تست بزنم ولی نه فقط برای یک درس بلکه برای تمام دروس. در واقع تصمیم دارم برنامه‌ای مشابه زمان آزمون‌های عادی کانون در نظر بگیرم.


کار دیگری که کرده بودم این بود که برای امتحان‌های جمع‌بندی نیم‌سال اول، روی برخی از مباحث که از قبل مشخص کرده بودم کار کردم و همه‌ی تست‌هایش را هم زدم ولی این‌بار می‌خواهم از هر مبحث سوال‌هایی را مشخص کنم و همه‌ی مباحث را هم کار کنم و هیچ مبحثی را کنار نگذارم.


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب