نمایشگر گوشی‌های هوشمند 3 بعدی می‌شوند

محققان دانشگاه کوئینز کانادا اولین گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر هولوگرام با سیستم عامل اندروید را تولید کردند.

نمایشگر گوشی‌های هوشمند 3 بعدی می‌شوند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، مهم‌ترین ویژگی‌های گوشی هوشمند HoloFlex قابلیت انعطاف‌پذیری فریم اصلی بدنه به همراه نمایشگر FOLED با تراکم قابل توجه 403 پیکسل در 2.5 سانتیمتر مربع است.

محققان برای ساخت نمایشگر هولوگرام از مجموع بیش از 16 هزار لنز کوچک در یک ماتریکس با ابعاد 160 در 104 لنز استفاده کردند.

هریک از لنز‌های این مجموعه نور 12 پیکسل بخش زیرین خود را در فضا منتشر کرده و در مجموع یک تصویر سه‌بعدی زیبا با زاویه دید 35 درجه تولید می‌شود.

محققان معتقدند نمونه مشابه این گوشی با در نظر گرفتن ویژگی‌های منحصر به فرد آن مثل کیفیت تصویر بالا، هزینه ساخت مناسب، قابلیت انعطاف و در نهایت امکان استفاده به صورت تلفن‌همراه تاکنون توسط هیچ شرکتی ساخته نشده است.

اگرچه محققان دانشگاه کوئینز در مورد تصمیم تجاری‌سازی تلفن‌همراه هولوگرام اطلاعاتی بیان نکرده‌اند، اما انتظار می‌رود با توجه به هزینه ساخت مناسب، در صورت استقبال سرمایه‌گذاران به زودی وارد بازار خواهد شد.

اگرچه علت عدم استقبال تولیدکنندگان تلفن‌همراه از نمایشگرهای هولوگرام هنوز مشخص نیست اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که پیچیدگی ساخت این نمایشگرها در کنار وضوح تصویر متوسط جزء مهمترین دلایل است.

نمایشگر گوشی‌های هوشمند 3 بعدی می‌شوند


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب