معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضی چهارم دبستان

کتاب‌های کانون ریاضی چهارم دبستان دارای لوح ضمیمه می‌باشد. استفاده از این لوح به شما کمک می‌کند تا بتوانید مطالب کتاب درسی را مرور کنید و به نکات و مفاهیم آن تسلط پیدا کنید.

معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضی چهارم دبستان

مطلب مشاوره‎ای لوح‏ ضمیمه‏ ی کتاب ریاضی چهارم دبستان:

مشخصه ی اصلی ریاضیات پایه چهارم، ایجاد و گسترش مهارت هاست. طی سال های قبل بسیاری از مفاهیم ریاضی را فراگرفته اید و در سال چهارم توانایی هایتان را پالایش خواهید کرد.

در این مقاله شما با لوح ضمیمه کتاب، یکی دیگر از امکانات کانون آشنا می شوید.

کتاب ریاضی چهارم دبستان دارای لوح ضمیمه می باشد. استفاده از این لوح به شما کمک می کند تا بتوانید مطالب کتاب درسی را مرور کنید و به نکات و مفاهیم آن تسلط پیدا کنید. در ادامه بخش های مختلف لوح به طور کامل معرفی شده است.

منوی اصلی لوح ضمیمه


جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب ریاضی چهارم دبستان

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

30

210

آزمون‎های 10 سؤالی

29

90


تعداد

فیلم‏ های آموزشی سه دقیقه‎ای

230

خلاصه درس

130

انیمیشن

60

برگه امتحانی

25

مشاوره

120


راهکارهای افزایش نمره و معدل و چگونه استفاده کردن از لوح ضمیمه‎ی کتاب:

1- آزمون ‏های کانون

یکی از راه‏ های مفید برای ماندگاری مطالب در ذهن و آمادگی در امتحانات تست ‏زنی است. در لوح‏ ضمیمه‎کتاب ریاضی چهارم آزمون‎های کانون فرهنگی آموزش قرار داده شده است.

در لوح ضمیمه این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس تاریخ برگزاری آزمون ‏های کانون، آزمون موردنظر خود را انتخاب کرده سپس با پاسخگویی به تست ‏ها و پایان دادن به آزمون کارنامه‎ی خود را دریافت و پاسخ‏ های خود را تحلیل کنید. آزمون ها شامل آزمون های عادی و تیزهوشان می باشند که سوالات آن به صورت مجزا در لوح قرار داده شده است.

لازم به ذکر است در زمان تست‎زنی شما می‏توانید از تکنیک ضربدر منها و سوالات شک‏دار استفاده کنید و زمان خود را مدیریت کنید.

آزمون های کانون

بخش برگزاری آزمون


2- آزمون‎های 10سؤالی

آزمون‎های 10سؤالی این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا بتوانید به‌صورت مبحثی آزمون‏ ها را برگزار کنید. در این روش سؤالات براساس درخت دانش و مطابق با فهرست کتاب دسته‎بندی شده‎اند. در این صورت شما می‎توانید آزمون مباحثی از کتاب که برایتان سخت‏ تر است و مشکل بیش‏تری در حل مسائل آن دارید را انتخاب و مطالب را مرور کنید.

3- فیلم‏ های آموزشی 3 دقیقه‎ای

مطالعه‏ ی عمیق و مفهومی درس علوم و تسلط بر محتوای کتاب با تماشای فیلم‏ های آموزشی موجود در لوح ضمیمه‌ی کتاب امکان‎پذیر می‎شود. شما می‌توانید با کمک فیلم‎های 3 دقیقه‎ای  به‎طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید و یادگیری بهتری داشته باشید. در لوح یک مجموعه‌ی کامل از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم‌های آن را ببینید.

بخش فیلم های آموزشی لوح ضمیمه


4- خلاصه درس

داشتن یادداشت از خلاصه‌ی دروس می‌تواند در دوران امتحانات ابزار بسیار مناسبی برای جمع‎بندی آنچه که خوانده‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس لوح ضمیمه‏ ی کتاب با جمع ‏آوری جزوه‌های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، به ‏راحتی خلاصه مطالب مهم کتاب در اختیار شما قرار گرفته است. شما می ‏توانید با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در تثبیت آموخته ها و جمع بندی مطالب درسی نزدیک‌تر ‌شوید.

قابل ذکر است که پرینت از فایل‏ های موجود در لوح به راحتی امکان پذیر است.

بخش خلاصه درس لوح ضمیمه


5- انیمیشن

فناوری  انیمیشن به دلیل ایجاد جذابیت درآموزش و تحریک بینایی دانش‏ آموز از اهمیت ویژه ‏ای برخوردار است. در این شیوه بسیاری از پدیده ‏ها و نکات آموزشی را می‎توان در قالبی جذاب بیان نمود.

در لوح ضمیمه‎ی کتاب ریاضی چهارم تعداد 60  انیمیشن در موضوعات مختلف برای استفاده‏ ی دانش ‏آموز قرار داده شده است.

بخش انیمیشن لوح ضمیمه


جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه ریاضی چهارم دبستان براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

تعداد انیمیشن

اعداد و الگوها

43

35

6

کسر

48

42

11

ضرب و تقسیم

71

38

15

اندازه گیری

28

7

10

عدد مخلوط و عدد اعشاری

17

2

2

شکل های هندسی

22

3

18

آمار و احتمال

2

2

0

6- برگه‎های امتحانی

برگه‏ های امتحانی موجود در لوح، ابزار مناسبی برای آشنایی شما با سوالات طراحی شده در امتحانات است. شما می‏توانید با مطالعه ‏ی برگه‎های امتحانی سوالات مهم و پرتکرار امتحانات را بشناسید و خود را برای پاسخگویی به آن‏ ها آماده کنید. علاوه بر این حل سوالات برگه ‏های امتحانی کمک می‎کند تا سطح تسلط خود بر مطالب کتاب درسی را محک بزنید.

تعداد 25 برگه‎ی امتحانی از مدارس مختلف کشور در لوح جمع ‏آوری شده است.

برگه های امتحانی لوح ضمیمه


7- مشاوره

شناخت کتاب درسی و روش مطالعه‌ی آن، راه‎کارهای آمادگی دانش ‏آموز برای موفقیت در امتحانات، تکنیک ‏های درس خواندن، پیشرفت تحصیلی و ... با استفاده از قسمت مشاوره در لوح ضمیمه‌ی کتاب که شامل 120 ویدیو و مطالب مشاوره ای می باشد امکان‎پذیر است.

شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کنید و از مقالات و فیلم‌های مشاوره‌ای آن استفاده کنید.

بخش مشاوره لوح ضمیمه


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب