جراحی روی قلب در حال تپش با فناوری جدید

در یک دستاورد جدید پزشکی، تیمی از دانشمندان بین‌المللی یک دستگاه منحصربفرد تولید کرده‌اند که به پزشکان در اجرای جراحی بای‌پس عروق کرونر بدون متوقف کردن قلب کمک خواهد کرد.

جراحی روی قلب در حال تپش با فناوری جدید

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از Chinadaily، یک جراحی استاندارد بای‌پس قلب معمولا چهار تا پنج ساعت به طول می‌انجامد و پزشکان مجبور هستند که قلب را متوقف کنند و این امر مستلزم بازتوانی طولانی‌تر پس از عمل خواهد بود اما دستگاه جدید این امکان را فراهم کرده که این عمل بر روی قلب در حال تپش صورت بگیرد.

دستگاه جدید به جراحان اجازه می‌دهد بجای بریدن استخوان سینه، تنها دو سوراخ در آن ایجاد کرده و بای‌پس را را در جای خود قرار دهند. کل این فرآیند حدود 60 دقیقه طول می‌کشد و بیمار می‌تواند روز بعد از بیمارستان مرخص شود.

این دستگاه توسط دانشگاه ملی علم و فناوری MISiS در مسکو و همکارانشان از شرکت پزشکی Endogene-Globetek در استرالیا ساخته شده است.

این دستگاه منگنه‌مانند برای مرمت رگهای خونی از گیره‌های محکم استفاده می‌کند که بازسازی سریع و ایمن رگهای خونی و کاهش چشمگیر دوره بهبود بعد از عمل را امکان‌پذیر می‌کند.

این منگنه خلاقانه از گیره‌های نیکل تیتانیوم انعطاف‌پذیر دارای حافظه شکل برگشت‌پذیر استفاده می‌کند. این گیره‌ها درون یک کارتریج قرار می‌گیرند که سپس در انتهای دیستال منگنه پلیمری جای داده می‌شوند.

آزمایشات پیش‌بالینی در حال حاضر انجام شده و این فناوری در روسیه و استرالیا ثبت اختراع شده است.

این ابداع موفق به دریافت جایزه در چهل و چهارمین نمایشگاه ابتکارات ژنو در ماه گذشته شد.

عمل بای‌پس قلب یا جراحی پای‌پس عروق کرونر با هدف جایگزین کردن رگهای آسیب‌دیده در قلب صورت می‌گیرد. در طول این فرآیند، جراح از رگهای خونی بخش دیگری از بدن برای ترمیم عروق آسیب‌دیده استفاده می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب