اژدهای اسپیس‌ایکس به زمین برمی‌گردد

کپسول بدون سرنشین "دراگون"(اژدها) شرکت اسپیس‌ایکس قرار است روز چهارشنبه(22 اردیبهشت) از ایستگاه فضایی بین‌المللی جدا شده و به زمین بازگردد.

اژدهای اسپیس‌ایکس به زمین برمی‌گردد

به گزارش سرویس علمی ایسنا به نقل از فلوریدا تودی(Florida Today)، بازوی رباتیک 18 متری ایستگاه فضایی قرار است دراگون و محموله 1678 آن را صبح روز چهارشنبه به وقت گرینویچ از این آزمایشگاه مداری جدا کرده و سفر تقریبا شش ساعته آن را برای سقوط با چتر نجات در اقیانوس آرام آغاز کند.

دراگون به دلیل پرتاب ناکام در تابستان سال گذشته، نخستین فضاپیمایی خواهد بود که تجربیات علمی و سخت‌افزار را طی یک سال گذشته از ایستگاه فضایی به زمین منتقل می‌کند. هیچ فضاپیمای دیگری نمی‌تواند مقادیر زیاد محموله را به زمین برگرداند.

در میان محموله پر ارزش کپسول دراگون، نمونه‌های زیستی جمع‌آوری شده در ماموریت یک ساله اسکات کلی، فضانورد ناسا قرار دارند. این ماموریت در ماه مارس به پایان رسیده بود.

دراگون دقیقا یک ماه بعد از ورود به ایستگاه در روز 10 آوریل (22 فروردین) به زمین باز خواهد گشت. اگر شرایط برای فرود این فضاپیما در دریا برای روز چهارشنبه مناسب نباشد، ممکن است این برنامه برای چند روز به تعویق بیفتد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب