شناسایی بیش از 1700 گونه گیاه دارویی در گلستان

رییس دانشکده گیاهان دارویی استان گلستان خاطرنشان کرد: حدود 1704 گونه گیاه دارویی در استان شناسایی شده که حدود 400 نوع جنبه دارویی دارد.

شناسایی بیش از 1700 گونه گیاه دارویی در گلستان

دکتر خدایار همتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه گلستان، درباره انجمن گیاهان دارویی دانشگاه منابع طبیعی اظهار کرد: برنامه ما با توجه به سیاست‌های کلان انجمن‌های علمی گیاه دارویی ایران، این است که استان‌ها را از هم مستقل کنیم. بر این اساس، مسؤول اکثر استانها را مشخص کردیم از مدت‌ها قبل در فکر شکل دهی یک انجمن گیاه دارویی بودیم و این انجمن را با هدف انسجام متخصصین شکل دادیم.

رییس دانشکده تولید گیاهی دانشگاه علوم کشاورزی ادامه داد: هر دانشگاهی که بر روی گیاهان دارویی یا داروهای گیاهی کار می‌کند را به همدیگر ارتباط می‌دهیم. در اسفند ماه سال 94 دبیرخانه انجمن گیاهان دارویی در این دانشگاه فعال شد.

وی ادامه داد: شورای این انجمن شامل پزشکان است که در هر شهرستان یک نماینده قرار دارد که مسؤولیت‌ها را به خود شهرستان واگذار کرده تا خود آنها اقدام به عضوگیری کنند.

وی افزود: اولین حرکت ما شکل دهی ساختار انجمن است وقتی این ساختار شکل بگیرد از موازی کاری جلوگیری شده و کلیه افرادی که در ارتباط با انجمن گیاه دارویی هستند عضو این انجمن می‌شوند.

دکتر همتی با بیان اینکه حدود 1704 گونه گیاه دارویی در استان شناسایی شده که حدود 400 نوع جنبه دارویی دارد، خاطرنشان کرد: افرادی که علاقمند به سرمایه‌گذاری در این بخش هستند، می‌توانند به صورت رایگان آموزش ببینند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب