سه استراتژی بازگشت کوشا جافریان با میانگین تراز 8080

در مقاله‌ی زیر با استراتژی بازگشت یکی از دانش‌آموزان برتر آشنا می‌شوید...

سه استراتژی بازگشت کوشا جافریان با میانگین تراز 8080

کوشا جافریان رشته‌ی ریاضی با میانگین تراز8080 : من سه استراتژی بازگشت دارم!

یکی از مهم‌ترین موضوعات جلسه‌‌ی نفرات برتر 17 اردیبهشت 1395، استراتژی بازگشت بود که توسط کاظم قلم‌چی بیان شد. در این جلسه چند نفر از دانش‌آموزان برتر تهران، در مورد استراتژی بازگشت خودشان صحبت کردند که استراتژی بازگشت کوشا جافریان رشته‌ی ریاضی با میانگین تراز8080 در زیر آمده است.

استراتژی بازگشت

من درس‌ها را اولویت‌بندی می‌کنم که در کدام درس می‌خواهم درصدم را بالا ببرم اولین استراتژی من این است که سراغ درسی برگردم که ضریب بالایی دارد تا بیشترین نتیجه را در ترازم داشته باشد.

دومین استراتژی این است که سوال‌های آن آسان‌تر باشند.

سومین استراتژی این که تعادل بین درصدهایم داشته باشم به عنوان مثال اگر در یک درس درصد من 80 و در درس دیگر 40 باشد، سعی می‌کنم سراغ درسی برگردم که درصدم 40 است و آن را به 80 نزدیک‌تر کنم.

کاظم قلم‌چی: در آزمون‌های کانون تصمیم گرفته‌اید معمولا چه کار کنید یا مدیریت براساس شرایط آزمون انجام می‌دهید؟ آیا معمولا سراغ یک درس مثلا دیفرانسیل یا گسسته می‌رویدو معمولا یک نظم ثابت دارید؟

در کل نظم ثابت دارم ولی برای برخی از آزمون‌ها تغییر می‌کند و سر جلسه‌ی آزمون تصمیم می‌گیرم.

کاظم قلم‌چی: بعضی از دانش‌آموزان برنامه‌ی مشخصی از قبل دارند اما بعضی به اقتضای شرایط آزمون تصمیم می‌گیرند که من این شیوه که روند ثابتی داشته باشید را بیشتر می‌پسندم.

.....................................................

 او هم‌چنین برنامه‌ی خود را برای ایام امتحانات به صورت زیر بیان کرده است:

برای ایام امتحانات:

1- تمرکز اصلی‌ام را روی مباحث پیش 2 می‌گذارم و مرور را در مورد مباحث پیش 1 و پایه انجام می‌دهم خصوصا مباحثی که مشکل داشتم یا جای بهتر شدن دارم.

کاظم قلم‌چی: استخدام واژگان بسیار مهم است واژه‌ها باید وزن داشته باشند ایشان گفتند مباحثی که جای بهتر شدن دارند و این مهم است.

2- من بیشتر با تست زدن مرور می‌کنم چون درس‌ها را قبلا خوانده‌ام و کلیت حل مساله را بلد هستم ولی با تست مروری اشکالاتم را شناسایی و رفع می‌کنم. برای امتحان‌های پایان ترم هم همین کار را می‌کنم. هرچند اولویت من با تست است ولی نمونه سوال امتحانی و تشریحی هم کار خواهم کرد.

.....................................................

استراتژی بازگشت شما چگونه است؟

آیا شما تکنیک زمان‌های نقصانی و تکنیک ضربدر و منها را اجرا می‌کنید و آیا شما به کمک این دو تکنیک زمان ذخیره می‌کنید؟ استراتژی شما چگونه است؟ زمان ذخیره شده را صرف کدام درس و دقیقا چه تیپ سوال‌هایی می‌کنید؟ آیا این استراتژی از قبل مشخص است؟ ترتیب شما در رفتن به سراغ درس‌ها چگونه است؟ پیشنهاد ما این است که از قبل، کلیات استراتژی خودتان را مشخص کنید و در جلسه‌‌ی‌ آزمون هم کمی آن را بسته به شرایط، تغییر دهید و بارها و بارها این استراتژی را تمرین کنید تا در کنکور بتوانید به راحتی بهترین نتیجه را کسب کنید.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی