نرم افزار موبایل جدید، امکان بزرگنمایی تصاویر با عینک گوگل

محققان دانشکده پزشکی هاروارد در آمریکا یک برنامه گوشی تلفن همراه را توسعه دادند که امکان بزرگنمایی تصاویر را برای عینک گوگل فراهم می‌کند.به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از ساینس، عوامل متعددی منجر به ضعف بینایی می شوند و در دنیای امروز ضعف بینایی می تواند به معنای ناتوانی در استفاده از تلفن های هوشمند باشد.

کاربرانی که دارای ضعف بینایی هستند به ناچار باید از ویژگی بزرگنمایی گوشی تلفن همراه استفاده کنند که منجر به از دست دادن محتوا می شود.

محققان هاروارد برنامه ای را توسعه دادند که قادر است نسخه بزرگی از صفحه نمایش گوشی تلفن همراه را از طریق عینک گوگل نمایش دهد به این صورت که کاربر عینک با جابه جایی سر و تمرکز بر یک قسمت از صفحه نمایش می تواند نسخه بزرگنمایی شده آن بخش از صفحه نمایش را ببیند.

محققان در آزمایشی از یک گروه داوطلب خواستند که محتوای صفحه نمایش تلفن همراه را با استفاده از ویژگی بزرگنمایی گوشی ببینند. گروه دیگری از داوطلبان نیز با استفاده از فناوری جدید و عینک گوگل همان محتوا را مشاهده کردند. در نتیجه این آزمایش مشخص شد، با استفاده از عینک گوگل، سرعت بازبینی و مطالعه محتوا تا 28 درصد افزایش می یابد.

در حال حاضر محققان تلاش می کنند که با استفاده از برنامه نرم افزاری خود، سایر قابلیت های عینک گوگل را با گوشی های هوشمند سازگار کنند. همچنین سعی دارند راهبری از طریق حرکات سر را با ویژگی های دیگری از جمله راهبری صوتی جایگزین کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب