روز‌های جمع‌بندی فرا خواهد رسید

خاطرم است روزی در باشگاه تیر و کمانی بودم و تیر را در کمان با زور زیادی به عقب کشیدم اما سریع تیر از دستم رها شد و در چند قدمی من به زمین خورد.

روز‌های جمع‌بندی فرا خواهد رسید

خاطرم است روزی در باشگاه تیر و کمانی بودم و تیر را در کمان با زور زیادی به عقب کشیدم اما سریع تیر از دستم رها شد و در چند قدمی من به زمین خورد.

بار دیگر تیر را در کمان گذاشتم و با زور بیش‌تری کشیدم و این بار به سمت سیبل گرفتم اما دستم بالا و پایین شد و تیر به هدف نخورد.

دوستان کنکوری من!

از ابتدای تابستان سال قبل با تلاش بسیار تیر خود را در کمان قرار داده‌اید تا به هدف بخورد اما اگر در این برهه از زمان، جمع‌بندی خوبی نداشته باشید ممکن است تیرتان به هدف نخورد و در چند قدمی شما به زمین بیفتد. به همین دلیل به نکات زیر توجه کنید:

1. با تلاش و قدرت به جمع‌بندی آموخته‌های‌تان بپردازید و ضمن تلاش جسمی و نتیجه‌بخش، باید از نظر روحی نیز وضعیت مناسبی داشته باشید و به قول استادم عرق‌ریزان روح را نیز ضمیمه‌ی کارتان کنید.

2. به درس‌های عمومی توجه بیش‌تری داشته باشید. در کتاب زرد عمومی باید در منزل در مجموع به عددی بین 270 الی 300 نمره (جمع درصد‌ها) برسید.

3. اگر دانش‌آموز هستید تا اواسط خردادماه و اگر فارغ‌التحصیل هستید تا اوایل خردادماه فرصت دارید که مبحث‌های مد نظرتان را کامل مطالعه کنید.

4. در این زمان باقی‌مانده تا کنکور مثلث سه‌گانه‌ی استرس، خواب و تغذیه را مهار کنید. برحسب تجربه باید بگویم دانش‌آموزان رفته رفته شب‌ها دیرتر می‌خوابند و صبح‌ها دیر بلند می‌شوند. این امر باعث مشکلاتی در فصل بهار خواهد شد. لطفاً رأس ساعت 12 شب خودتان را به رختخواب معرفی کنید و یادتان باشد صبح‌ها را با صبحانه‌ی کامل و مقوی شروع کنید.

5. در پایان هر شب به هدف‌های خوبتان کمی فکر کنید تا با افکار مثبت بخوابید.

6. پیشرفت معلول تلاش است. به خداوند توکل کنید و خیر و صلاح هدفتان را به او بسپارید.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب