تکنیک‌هایی برای افزایش فعالیت ذهنی

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌هایی که باعث افزایش قدرت یادگیری می‌شود افزایش فعالیت ذهنی است.

تکنیک‌هایی برای افزایش  فعالیت ذهنی

یکی از مهم‌ترین تکنیک‌هایی که باعث افزایش قدرت یادگیری می‌شود افزایش فعالیت ذهنی است. میزان  واکنش ما نسبت به مطالب تحت تأثیر حالت روحی، علایق، انگیزه‌ها و فنون مورد استفاده در مطالعه تغییر می‌کند. هر چه این واکنش نسبت به مطالبی که مطالعه می‌کنیم بیش‌تر باشد، آن‌ها بیش‌تر و بهتر در ذهن ما  جای خواهند گرفت. برای ایجاد واکنش فعالانه‌ی ذهن می‌توانید از روش‌های معرفی‌شده در این مقاله استفاده کنید.

1- گرم کردن: ذهن ما نیز مانند جسم ما برای این‌که ورزیده‌تر باشد و کارش را بهتر انجام دهد، نیاز به گرم کردن دارد. در پانزده دقیقه‌ی اول مطالعه، نیروی ما صرف گرم کردن مغز در جهت تمرکز روی موضوع مورد نظر می‌شود؛ بنابراین کارایی فرد در 15 دقیقه اول کم‌تر است. حتماً تا به حال متوجه شده‌اید که در دقایق اول امتحان فهم سؤالات و پاسخ دادن به آن‌ها تا اندازه‌ای مشکل است؛ اما بعد از چند دقیقه با سهولت بیش‌تری موفق به پاسخ دادن به سؤالات می‌شوید. پس اگر شروع درسی برای‌تان مشکل بود دلسرد نشوید و به مطالعه ادامه دهید. وقتی ذهنتان آماده شد با سرعت بیش‌تری مطالب را فرا خواهید گرفت. به طور کلی بهترین راه برای گرم کردن ذهن، مرور مطالب گذشته است. این کار علاوه بر آماده کردن مغز، باعث می‌شود که بهتر بتوانید بین معلومات جدید و دانسته‌‌های قبلی ارتباط بر قرار کنید.

2- تکرار کردن: مرور و تکرار مطالب گذشته به فهم مطالب جدید کمک قابل توجهی می‌کند؛ چون باعث می‌شود ذهن فعال‌تر شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب