آمادگی برای امتحان نهایی جبرو احتمال

درس جبر و احتمال یکی از درس‌های نهایی سال سوم ریاضی با ضریب دو است.

درس جبر و احتمال یکی از درس‌های نهایی سال سوم ریاضی با ضریب دو است. درس جبر و احتمال یک درس ترکیبی از استدلال و محاسبات ریاضی است؛ بنابراین برای موفقیت در این درس توصیه می‌کنم ابتدا با یک‌سری روش‌ها و نکات آموزشی که هموارکننده‌ی مسیر حرکت شما هستند آشنا شوید؛ سپس شروع به خواندن درس کنید.

* در این درس بهترین و اصلی‌ترین منبع برای امتحانات نهایی، کتاب درسی است. شما باید خط به خط آن را بخوانید و تمام مثال‏ها و تمرین‏های حل‌شده و حل‌نشده را حل کنید.

* استدلال یک عامل مهم در یادگیری مطالب است. برای حل سؤالات این درس، تنها به حفظ نکات، قضیه‏ها و فرمول‏ها اکتفا نکنید، بلکه آن‌ها را عمیق یاد بگیرید و به خاطر بسپارید.

* باید توجه کنید که کلاس، جزوه و نمونه‌سؤالات ابزار کمکی برای موفقیت شما هستند؛ ولی برای تبدیل این ابزار به ابزار اصلی باید هر سؤال از این ابزارها را بارها و بارها حل کنید.

* برای یادگیری کامل در درس جبر و احتمال ابتدا باید یک درک کلی از مطالب در کلاس درس داشته باشید (درس را از دبیر بیاموزید)؛ سپس با تمرین سؤالات گوناگون مطالب یادگرفته‌‌شده را به مرحله‌ی تثبیت برسانید و در آخرین وهله با مرور جامع، سطح تثبیت خود را به مرحله‌ی تسلط برسانید.

* لازم به ذکر است در چنین درس‌هایی چون ممکن است فرمول‌ها، رابطه‌ها و نکات را پس از مدت‌زمان کوتاهی فراموش کنید، باید یک خلاصه‌ی جامع از اول سال تهیه کنید و آن‌ها را در فواصل معین، مرور و دوره کنید.

* در آخرین گام برای بالا بردن دقت و سرعت عملتان، حتماً تعداد زیادی نمونه‌سؤال نهایی را در طول سال تمرین کنید تا میزان یادگیری‌تان افزایش ‌یابد.

پیمان ساجدی

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب