آمادگی برای امتحان نهایی درس هندسه 2

درس هندسه (2) یکی از درس‌های نهایی با ضریب سه است. سؤالات نهایی پایان سال در درس هندسه دقیقاً همان سؤالات و قضایای کتاب درسی هستند.

آمادگی برای امتحان نهایی درس هندسه 2

درس هندسه (2) یکی از درس‌های نهایی با ضریب سه است. سؤالات نهایی پایان سال در درس هندسه دقیقاً همان سؤالات و قضایای کتاب درسی هستند. اکثر دانش‌آموزان در این درس از کتاب‌های حل مسائل استفاده می‌کنند و در پایان سال نمی‌توانند نمره‌ی قابل قبولی را کسب کنند؛ چون بیش‌تر حل‌المسائل‌ها، پاسخ سؤالات را به‌درستی ارائه نمی‌کنند. حال توصیه می‌کنم برای کسب نمره‌ی مطلوب در این درس تمام نکات مشاوره‌‌ای زیر را به‌دقت انجام دهید:

* هندسه ‌از جمله‌ درس‌های استدلالی است که نیاز به قدرت تخیل بالایی دارد. سعی کنید هنگام حل مسائل با دید باز به آن‌ها نگاه کنید.

* هنگام مطالعه‌ی این درس باید تمام فعالیت‌ها، تعاریف، قضایا، مسائل، تمرین‌ها و شکل‌ها را دقیق بخوانید و به هیچ وجه از آن‌ها غافل نشوید. سپس شروع به حل سؤالات مجموعه‌ی اندیشه‌ی نهایی کنید.

* سعی کنید همه‌ی قضایا را به طور کامل و دقیق اثبات کنید و از حفظ کردن آن‌ها بپرهیزید. بهترین روش برای یادگیری قضایا این است که به صورت کامل مطالب کتاب درسی را مطالعه کنید و یاد بگیرد؛ سپس کتاب را ببندید و قضایا را روی کاغذ بارها و بارها تمرین و مرور کنید؛ زیرا حل سؤال با کتاب بسته، باعث فهم کامل مطالب و کشف نکات مبهم و تازه می‌شود.

* بیش‌تر مسائل این درس به نحوی است که شما باید شکل دقیق برای هر مسئله رسم کنید و اثبات قضایا را همگام با شکل جلو ببرید.

* درس هندسه (2) شامل تعاریف و مفاهیم کلی به‌خصوص در فصل چهار است. توصیه می‌کنم که برای ماندگاری مطالب به صورت پیوسته آن‌ها را مرور کنید.

* هندسه جزء درس‌هایی است که آموختن آن نیاز به زمان و استمرار در مرور دارد. باید وقت زیادی را برای تثبیت و یادگیری مطالب، به این درس اختصاص دهید.

* در این درس باید از یک سری فرمول‌ها، قضایای مهم و مثال‌های پرکاربرد خلاصه تهیه کنید تا در دوران جمع‌بندی سرعت مطالعه‌تان بالا رود.