آمادگی برای امتحان نهایی دین و زندگی 3

درس دین و زندگی (3) یکی از درس‌های نهایی با ضریب سه است. درس دین و زندگی جزء درس‌هایی است که نیاز به تمرین و تکرار فراوان دارد.

آمادگی برای امتحان نهایی دین و زندگی 3

درس دین و زندگی (3) یکی از درس‌های نهایی با ضریب سه است. درس دین و زندگی جزء درس‌هایی است که نیاز به تمرین و تکرار فراوان دارد. می‌توانید با یک برنامه‌ریزی خوب و پیوسته این درس را جزء نقاط قوت پایدار خود کنید و مانند سکوی پرتابی از آن برای افزایش معدل نهایی‌تان استفاده کنید. ابتدا باید بدانید که خود درس دین و زندگی به دو دسته‌ی اصلی 1. آیات و روایات، ترجمه‌ها و احادیث و 2. متن درس تقسیم می‌شود. برای به دست آوردن نمره‌ی مطلوب در این درس بهتر است توصیه‌های زیر را به‌دقت انجام دهید:

* برای خواندن آیات ابتدا باید موضوع اصلی آیه و ترجمه‌‌ی آن را به‌خوبی یاد گرفته باشید و سپس با توجه به متن درس پیام آیات مربوط به آن را استخراج کرده و آن را به‌خوبی فرا بگیرید.

* هنگام مطالعه‌ی آیات و احادیث کلمات کلیدی آن‌ها را پیدا کرده و تجزیه و تحلیلشان کنید. دقت کنید که آیات و احادیث از زبان چه کسی یا چه کسانی، درباره‌ی چه کسی یا چه کسانی، خطاب به چه کسی یا چه کسانی و برای چه زمانی است.

* به آیاتی که داخل متن کتاب آمده‌اند توجه ویژه‌ای کنید و پاراگراف بالا یا پایین آن را که با آیه ارتباط دارد به طور کامل حفظ کنید.

* آیاتی که ترجمه‌ی آن‌ها نوشته نشده است از نظر ترجمه اهمیت زیادی دارد. توصیه می‌شود حتماً ترجمه‌ی آن را به دقت بیاموزید.

* آیاتی را که با علامت مشخص شده است حتماً باید حفظ کنید.

* از جمله قسمت‌های مهم دیگر، بخش اندیشه و تحقیق است که باید در امتحانات نهایی مورد توجه قرار بگیرد.

* با توجه به این‌که محور اصلی سؤالات در امتحانات نهایی، متن کتاب درسی است، باید هنگام مطالعه، خط به خط کتاب درسی را طوری دقیق بخوانید که تمام کلمات کلیدی، سرتیترها و عنوان‌ها و تاریخ‌ها و اسامی پیامبران، امامان، کتاب‌ها و... را حفظ شوید و بتوانید تصویری کامل از کتاب را در ذهن خود داشته باشید.

* لازم به ذکر است که مهم‌ترین منبع برای مطالعه و دوره‌ی این درس، کتاب درسی است. باید سؤالات مجموعه‌ی اندیشه‌ی نهایی را در کتاب خود بنویسید و از روی آن شروع به حفظ کردن مطالب کنید.

* برای مطالعه‌ی درس دین و زندگی زمان طولانی نیاز است؛ زیرا این درس پیوستگی خاصی دارد. از طرفی چون درس دین و زندگی یک درس حفظی است، انتظار می‌رود که در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و متوالی مرور شود.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب