آمادگی برای امتحان نهایی زبان انگلیسی 3

درس زبان انگلیسی (3) یکی از درس‌های نهایی با ضریب دو است. مطالب این درس در امتحانات نهایی به صورت زیر طبقه‌بندی می‌شود.

درس زبان انگلیسی (3) یکی از درس‌های نهایی با ضریب دو است. مطالب این درس در امتحانات نهایی به صورت زیر طبقه‌بندی‌ می‌شود:

 • بازنویسی کلمات ناقص به طور کامل (بخش مربوط به املای واژگان)

 • تکمیل جملات با استفاده از کلمات داده‌شده

 • تکمیل جملات با استفاده از شکل صحیح کلمات داخل پرانتز

 • تکمیل جملات با دانش خود

 • انتخاب پاسخ صحیح از بین گزینه‌های پیشنهادشده

 • نوشتن جمله‌ی کامل با هر گروه از کلمات

 • تکمیل جملات ناقص بر اساس جملات داده‌شده

 • پاسخ به سؤالات با توجه به تصاویر

 • ایجاد ارتباط بین ستونA  و ستون B

 •  تلفظ

 • انتخاب گزینه‌ی صحیح با توجه به معنی جملات

 • Cloze test

 • Reading

با توجه به این‌که زبان انگلیسی یک درس فرّار است، بیش از هر درسی نیاز به یک الگوی خاص و مداوم و تمرین‌های روزانه دارد. برای افزایش نمره‌ی نهایی‌ و آشنایی با نحوه‌ی صحیح مطالعه‌ی درس زبان انگلیسی باید الگویی به شکل زیر برای خودتان انتخاب کرده و آن را دنبال کنید:

* در اولین وهله باید توجه ویژه‌ای به کلماتی با املای مهم و با دو حرف تکراری کنار هم در کتاب داشته باشید.

* یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زبان انگلیسی یادگیری معانی لغات است؛ ولی یادتان باشد که معنی لغات را در داخل جمله و متن یاد بگیرید نه این‌که معانی آنان را به صورت تکی حفظ کنید. شاید هر لغتی در جمله‌ای معنای خاص بدهد.

* برای این‌که نتیجه‌ی مطلوبی بگیرید فقط به لغات آخر هر درس اکتفا نکنید. دقت کنید تمام بخش‌های کتاب، از جمله لغات داخل متون، سؤالات، جدول‌ها و بخش مکالمه‌ی کتاب و... را به صورت دقیق بخوانید و معانی آن را از دیکشنری درآورید. لغت‌هایی را که مشخص کرده‌اید در دفترچه‌ای وارد کنید و در مرورهای مجدد لغت‌های جدید را به آن اضافه کنید.

* برای یادگیری سریع و تثبیت مطالب در ذهنتان، لغت‌های مترادف و متضاد را در کنار هم بنویسید.

* برای استفاده‌ی درست از زمان و مرور ساده‌تر و جمع‌بندی سریع لغات حتماً فلش‌کارت‌ درست کنید.

* برای آموزش قسمت گرامر از همان ابتدا سعی کنید مباحث پایه از قبیل تعاریف نقش‌ها (اسم، صفت، فعل، قید و ...)، ساختار جملات (خبری، پرسشی، تعجبی و...)، شیوه‌ی سؤالی و منفی کردن جملات و بحث زمان‌ها را به‌دقت بیاموزید.

* در قسمت گرامر زبان انگلیسی نکات زیادی وجود دارد. ابتدا از جزوه‌ی معلم و سپس از کتاب درسی‌تان نکات گرامری را بخوانید. توصیه می‌کنم دفتری جداگانه برای یادداشت خلاصه‌ی قواعد زبان انتخاب کنید.

* بهتر است بعد از مطالعه‌ی گرامر هر درس به متن اصلی همان درس مراجعه کنید و نکات گرامری مربوط به آن را در متن اصلی پیدا کنید.

* برای حل کردن سؤالات Cloze test گام اول تسلط داشتن بر کل متن و خواندن سریع و مفهومی آن است. برای پاسخ‌گویی به این قسمت سعی کنید، هم قبل از جای خالی و هم بعد از آن را به صورت کامل متوجه شوید تا قدرت پاسخ‌گویی شما افزایش یابد. اکثر سؤالاتCloze test  نکات گرامری دارند و شما باید یک‌سری نکات ظریف را از قسمت گرامر به خاطر داشته باشید.

* قسمت Reading نیز یکی از مهم‌ترین قسمت‌های زبان انگلیسی است. برای کسب مهارت در این قسمت تمرین مستمر لازم است. ابتدای خواندن متن یک عنوان مناسب و هدف کلی متن را برای خود تعیین کنید و سعی کنید در حین مطالعه‌ی هر پاراگراف نیز به ارتباط جملات، مرجع ضمایر قبلی، علائم نشانه‌گذاری و کلمات ربط توجه فراوانی داشته باشید.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب