آمادگی برای امتحان نهایی زمین‌شناسی

درس زمین‌شناسی یکی از درس‌های نهایی سال سوم تجربی با ضریب دو است.

درس زمین‌شناسی یکی از درس‌های نهایی سال سوم تجربی با ضریب دو است. این درس یکی از درس‌های تقریباً حفظی است. برای آشنایی در مورد چگونگی و شیوه‌ی مطالعه‌ی این درس باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

* بهترین و اصلی‌ترین منبع برای نتیجه گرفتن در امتحانات نهایی ابتدا خود کتاب درسی و بعد حل سؤالات مجموعه‌ی اندیشه‌ی نهایی است.

* هنگام مطالعه‌ی کتاب زمین‌شناسی سعی کنید ابتدا مطالب آن را به صورت خط به خط، نکته به نکته و دقیق بخوانید و با دید تحلیلی، شکل‌ها، مسائل و نمودارها را تجزیه و تحلیل کنید؛ سپس شروع به حفظ کردن آن‌ها کنید.

* به موارد مهمی از قبیل آنالیز اشکال زمین‌شناسی، عناصر تشکیل‌دهنده‌ی لایه‌ها و زمین، کانی‌ها و فرمول‌های آن، شرایط آب و هوایی، شکل مواد، رسوبات و خاک و سنگ توجه ویژه‌ای کنید.

* درس زمین‌شناسی نکات فراوانی دارد. برای این‌که در پایان سال منبع کاملی از آن‌چه آموخته‌اید داشته باشید توصیه می‌کنم خلاصه‌نویسی در این درس را در دو مرحله انجام دهید: مرحله‌ی نخست، بعد از مطالعه‌ی دقیق و کامل درس از روی کتاب سازمانی و مرحله‌ی ‌بعد، حین حل سؤالات مجموعه‌ی اندیشه‌ی نهایی.

سعی کنید در خلاصه‏نویسی‌تان، تمام مطالب و نکات مهم را یادداشت کنید.

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب