معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضی هفتم

کتاب ریاضی هفتم دارای لوح ضمیمه می‌باشد. استفاده از این لوح به شما کمک می‌کند تا بتوانید مطالب کتاب درسی را مرور کنید و به نکات و مفاهیم آن تسلط پیدا کنید. در این مقاله بخش‌های لوح توضیح داده می‌شود.

معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضی هفتم

مطلب مشاوره‎ای لوح‏ ضمیمه کتاب ریاضی هفتم:

در دوره ی ابتدایی با مفاهیم حساب و هندسه آشنا شدید. در دوره ی هفتم از دانش ریاضی خود استفاده می کنید و آن را به کار می برید تا معلومات ریاضی خود را افزایش دهید. برای یادگیری درس ریاضی باید بر مطالب کتاب تسلط پیدا کرده و با تمرین و حل مسئله های مرتبط دانش خود را قوی کنید.

در این مقاله شما با لوح ضمیمه کتاب، یکی دیگر از امکانات کانون آشنا می شوید.

کتاب ریاضی هفتم دارای لوح ضمیمه می باشد. استفاده از این لوح به شما کمک می کند تا بتوانید مطالب کتاب درسی را مرور کنید و به نکات و مفاهیم آن تسلط پیدا کنید. در ادامه بخش های مختلف لوح به طور کامل معرفی شده است.

منوی اصلی لوح ضمیمه


جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب ریاضی هفتم

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

30

450

آزمون‎های 10 سؤالی

11

100


تعداد

فیلم ‏های آموزشی سه دقیقه‎ای

300

خلاصه درس

228

انیمیشن

65

برگه امتحانی

60

مشاوره

100


راهکارهای افزایش نمره و معدل و چگونه استفاده کردن از لوح ضمیمه‎ی کتاب:

1- آزمون‏ های کانون

یکی از راه ‏های مفید برای ماندگاری مطالب در ذهن و آمادگی در امتحانات تست‏ زنی است. در لوح‏ ضمیمه‎کتاب ریاضی هفتم آزمون‎های کانون فرهنگی آموزش قرار داده شده است.

در لوح ضمیمه این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس تاریخ برگزاری آزمون‏ های کانون، آزمون موردنظر خود را انتخاب کرده سپس با پاسخگویی به تست ‏ها و پایان دادن به آزمون کارنامه‎ی خود را دریافت و پاسخ‏ های خود را تحلیل کنید.

لازم به ذکر است در زمان تست‎زنی شما می‏توانید از تکنیک ضربدر منها و سوالات شک‏دار استفاده کنید و زمان خود را مدیریت کنید.

2- آزمون‎های 10سؤالی

آزمون‎های 10سؤالی این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا بتوانید به‌صورت مبحثی آزمون‏ ها را برگزار کنید. در این روش سؤالات براساس درخت دانش و مطابق با فهرست کتاب دسته‎بندی شده‎اند. در این صورت شما می‎توانید آزمون مباحثی از کتاب که برایتان سخت ‏تر است و مشکل بیش‏تری در حل مسائل آن دارید را انتخاب و مطالب را مرور کنید.

آزمون های لوح


3- فیلم‏ های آموزشی 3 دقیقه‎ای

مطالعه‏ ی عمیق و مفهومی درس علوم و تسلط بر محتوای کتاب با تماشای فیلم ‏های آموزشی موجود در لوح ضمیمه‌ی کتاب امکان‎پذیر می‎شود. شما می‌توانید با کمک فیلم‎های 3 دقیقه‎ای  به‎طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید و یادگیری بهتری داشته باشید. در لوح یک مجموعه‌ی کامل از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم‌های آن را ببینید.

فیلم های آموزشی لوح


4- خلاصه درس

داشتن یادداشت از خلاصه‌ی دروس می‌تواند در دوران امتحانات ابزار بسیار مناسبی برای جمع‎بندی آنچه که خوانده‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس لوح ضمیمه‏ ی کتاب با جمع ‏آوری جزوه‌های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، به ‏راحتی خلاصه مطالب مهم کتاب در اختیار شما قرار گرفته است. شما می‏توانید با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در تثبیت آموخته ها و جمع بندی مطالب درسی نزدیک‌تر ‌شوید.

قابل ذکر است که پرینت از فایل‏های موجود در لوح به راحتی امکان پذیر است.

خلاصه درس های لوح


جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

تعداد انیمیشن

راهبردهای حل مسئله

43

24

0

عددهای صحیح

50

30

1

جبر و معادله

40

44

3

هندسه و استدلال

36

40

20

شمارنده ها و اعداد اول

35

30

1

سطح و حجم

36

25

5

توان و جذر

30

10

15

بردار و مختصات

15

15

20

آمار و احتمال

17

10

0

فایده استفاده از فیلم ها و خلاصه برداری ها در لوح ضمیمه کتاب ریاضی هفتم چیست؟!
* عمق بخشیدن به دانسته ‏های علمی
*آسان‏ سازی استفاده از محتویات كتاب‏ های درسی
*ایجاد انگیزه ‏ی مطالعه در دانش‏ آموز
*كمك به پایداری مطالب در حافظه (جلوگیری از فراموشی)
* كمك به تمركز فكر هنگام مطالعه درس

5- انیمیشن

فناوری  انیمیشن به دلیل ایجاد جذابیت در آموزش و تحریک بینایی دانش ‏آموز از اهمیت ویژه‏ ای برخوردار است. در این شیوه بسیاری از پدیده ‏ها و نکات آموزشی را می‎توان در قالبی جذاب بیان نمود.

در لوح ضمیمه‎ی کتاب ریاضی هفتم تعداد 65 انیمیشن در موضوعات مختلف برای استفاده‏ ی دانش‏ آموز قرار داده شده است. انجام آزمایش و تحقیق کمک فراوانی به یادگیری و تسلط بر مطالب موجود در کتاب علوم می‎کند. استفاده از انیمیشن‏ های موجود در لوح این زمینه را برای شما فراهم می‎کند تا یک آزمایشگاه مجازی داشته باشید.

انیمیشن های لوح


6- برگه‎های امتحانی

برگه‏ های امتحانی موجود در لوح، ابزار مناسبی برای آشنایی شما با سوالات طراحی شده در امتحانات است. شما می‏توانید با مطالعه‏ ی برگه‎های امتحانی سوالات مهم و پرتکرار امتحانات را بشناسید و خود را برای پاسخگویی به آن‏ها آماده کنید. علاوه بر این حل سوالات برگه‏ های امتحانی کمک می‎کند تا سطح تسلط خود بر مطالب کتاب درسی را محک بزنید.

تعداد 60 برگه‎ی امتحانی از مدارس مختلف کشور در لوح جمع ‏آوری شده است.

برگه های امتحانی لوح


7- مشاوره

شناخت کتاب درسی و روش مطالعه‌ی آن، راه‎کارهای آمادگی دانش‏ آموز برای موفقیت در امتحانات، تکنیک‏ های درس خواندن، پیشرفت تحصیلی و ... با استفاده از قسمت مشاوره در لوح ضمیمه‌ی کتاب که شامل 100 ویدیو و مطالب مشاوره ای می باشد امکان‎پذیر است.

شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کنید و از مقالات و فیلم‌های مشاوره‌ای آن استفاده کنید.