کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 7 پاسخ- 13 اردیبهشت 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 7 پاسخ- 13 اردیبهشت 95

یک سؤال، 7 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


فارغ‌التحصیل ریاضی هستم. دیگر به تراز و رتبه‌ام حساسیت ندارم. چگونه با حفظ همین آرامش برای آزمون‌های آینده هدف‌گذاری کنم؟

پاسخ 1- این‌که به رتبه و تراز حساسیت ندارید بسیار خوب است و باعث می‌شود آرامش بیش‌تری داشته باشید و در جلسه‌ی آزمون استرس درصد و تراز نداشته باشید. البته این در صورتی است که تراز شما قابل قبول باشد. اگر به تراز کم قانع هستید باید برای رسیدن به وضعیت بهتر تلاش کنید؛ اما اگر تراز خوبی دارید و با همین تراز در رشته‌ی دلخواه خود قبول می‌شوید، وضعیت درسی خود را در همین وضع تثبیت کرده و نمره‌ی تراز خود را حفظ کنید. برای هدف‌گذاری از کارنامه‌ی خود استفاده کنید و در هر مبحثی که می‌توانید بهتر شوید روی آن تمرکز و هدف‌گذاری کنید. کارنامه‌ی بازیابی در هدف‌گذاری به شما کمک زیادی خواهد کرد.

محمد تره‌باری

پاسخ 2- چه خوب که به آرامش رسیده و دیگر به تراز و رتبه فکر نمی‌کنید. برای حفظ آن به همین رویه‌ای که شما را به آرامش رسانده است ادامه دهید. برای آن‌که آرامشتان به هم نخورده و آشفته نشوید، راهکارهای درستِ کانون را در مطالعه به کار ببرید و هدف‌گذاری واقع‌بینانه داشته باشید. از برنامه‌ی راهبردی جدا نشوید و با توجه به کارنامه‌ی بازیابی، روند درستی در مطالعه پیش بگیرید. با اعتمادبه‌نفس پس از امتحانات پایان سال دوران جمع‌بندی را شروع کنید.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 3- هدف آزمون‌های کانون در قدم اول، داشتن برنامه و مشخص کردن جایگاه علمی هر فرد است که شما بعد از چندین آزمون به این نتیجه رسیدید. پس از همین حالا تمام تفکر خود را در جهت استفاده از نتایج آزمون‌ها برای برنامه‌ریزی درسی خود متمرکز کنید و نسبت به ترازها حساسیت نداشته باشید.

احمد مظفری

پاسخ 4- شما نباید رقابت کردن با خود را فراموش کنید. سعی کنید هر روز نسبت به روز قبل خود بهتر شوید. از بین بردن حساسیت‌های منطقی به نفع شما نیست. اولین کاری که باید انجام دهید این است که خود را مانند دانش‌آموزان در نظر بگیرید. نظم مطالعه را فراموش نکنید. به اندازه‌ی کافی درس بخوانید و تمرین تشریحی حل کنید. فارغ‌التحصیل بودن شما به منزله‌ی این نیست که در همه‌ی مباحث به یادگیری کامل رسیده‌اید. باید مطمئن شوید که این آرامش کاذب نیست. بهترین کار این است که هدف‌گذاری منطقی و قابل دسترسی برای خود در نظر بگیرید، آزمون بدهید و بعد از تحلیل آزمون، به کمک تراز و رتبه‌تان، هر بار تلاش کنید که به ایده‌آل خود نزدیک‌تر شوید.

فرناز طالبی

پاسخ 5- این آرامش ارزشمند را به آرامش یادگیریِ هر چه بیش‌تر در جلسه‌ی آزمون متصل کنید تا با بیش‌ترین بازدهی ممکن به تحلیل سؤالات مهم آزمون‌های پروژه‌ی هفتم بپردازید و از این مقدمه‌ی مهم، به آزمون‌های مهم پروژه‌ی هشتم برسید. تراز و رتبه، نتایج مستقیم تلاش در دوره‌ی آماده‌سازی هستند و اکنون در انتهای دوره‌ی آماده‌سازی کنکور، در شرایط ایده‌آلی قرار گرفته‌اید؛ پس هم‌چنان حفظ شرایط مطالعه در طول هفته و حفظ شرایط فعلی مدیریت آزمون در اولویت است. این‌که با نزدیک شدن به کنکور از آرامش شما کاسته نشود، هدف‌گذاری بسیار مثبتی برای فرصت باقی‌مانده است. گاهی معنی هدف‌گذاری، حفظ دستاورد‌های ارزشمند فعلی است.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ 6- تفکر درباره‌ی تفکر، کاری است که شما انجام داده‌اید و فکر کرده‌اید که فکر کردن به نتیجه و تراز برهم‌زننده‌ی آرامش‌ شماست. آفرین بر این اراده‌ی قوی! برای کسب نتیجه‌ی مطلوب در آزمون‌های آینده باید کیفیت و کمیّت مطالعه را بالا ببرید. استراتژی مطالعه مشخص است و اگر با چاشنی خلاقیت همراه شود، درس خواندن موفقیت‌‌آمیز خواهد بود. از برنامه‌ی راهبردی جدا نشوید.

سارا شفافی

پاسخ 7- در هدف‌گذاری بیش‌تر به تعداد سؤال‌هایی که جواب درست می‌دهید (روش چند از ده) فکر کنید. به این ترتیب ضمن حفظ آرامش، تراز و رتبه‌تان هم پیشرفت خواهد کرد.

حسن ایزدی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب