غربالگری دارو روش جدید مقابله با باکتری‌های مقاوم

محققان آمریکایی برای متوقف کردن روند مقاومت باکتری‌ها در برابر تنها سلاح بشر یعنی آنتی‌بیوتیک‌ها از روش غربالگری داروها استفاده کردند.

غربالگری دارو روش جدید مقابله با باکتری‌های مقاوم

محققان آمریکایی برای متوقف کردن روند مقاومت باکتری‌ها در برابر تنها سلاح بشر یعنی آنتی‌بیوتیک‌ها از روش غربالگری داروها استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از میل آنلاین، محققان معتقدند که یکی از مهم‌ترین تهدیدات علیه بشر، افزایش باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک است بطوریکه طبق آمار منتشر شده از سازمان کنترل و پیشگیری از بیمارهای ایالات متحده آمریکا باکتری گونه CRE دارای بالاترین مقاومت دارویی شناخته شده است.

بیشتر متخصصان و صاحب‌نظران عرصه داروسازی معتقدند که توانایی بشر برای تولید آنتی‌بیوتیک‌های جدید و قدرتمند رو به کاهش است. این در حالی است که روند پیدایش باکتری‌های بسیار مقاوم مثل CRE در حال افزایش است.

پژوهشگران با انجام آزمایش بر روی بیش از 10 هزار مولکول زیست‌فعال با تایید سازمان غذا و داروی آمریکا به دنبال کشف موادی هستند که تاکنون برای دارو استفاده نشده است تا در صورت استفاده دارویی، برای باکتری‌ها ناشناخته باشد و از مقاومت گونه‌های بسیار مقاوم باکتری مثل CRE جلوگیری شود.

محققان پس از آزمایش هزاران دارو، تنها 79 ترکیب قادر به مهار باکتری CRE را شناسایی کردند که از این تعداد تنها سه ترکیب قابل استفاده بر روی انسان و حیوان است.

دکتر کنت اسمیت، متخصص مولکول‌شناسی عنوان کرد: مطالعات ما نشان داد که هنوز ترکیباتی برای مقابله با باکتری‌های خطرناکی مثل CRE وجود دارند که تنها راه ممکن برای یافتن آنها استفاده از روش غربالگری است.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه با روش غربالگری ترکیبات زیست‌فعال هنوز می‌توان باکتری‌های خطرناک را شناسایی و مهار کرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب