یک روش برای مطالعه‌ی زبان انگلیسی

درس زبان انگلیسی جزء درس‌هایی است که نیاز به تمرین و تکرار فراوان دارد. هم‌چنین در این درس دایره‌ی لغات هر فرد حرف اول را می‌زند.

یک روش برای مطالعه‌ی زبان انگلیسی

درس زبان انگليسي جزء درس‌هايي است که نياز به تمرين و تکرار فراوان دارد. هم‌چنين در اين درس دايره‌ي لغات هر فرد حرف اول را مي‌زند. مي‌توان يکي از راه‌هاي مفيد براي مطالعه‌ي زبان انگليسي را اين گونه بيان کرد:

ابتدا سعي کنيد لغات انتهاي هر درس را کامل ياد بگيريد (شما مي‌توانيد در اين بخش، از کتاب واژگان زبان انگليسي انتشارات کانون فرهنگي آموزش استفاده کنيد)؛ هم‌چنين بهترين وسيله براي به خاطر سپردن لغات، استفاده از جعبه‌ي به‌ياد يا لايتنر است.

پس از يادگيري لغات، به سراغ متن‌هاي کتاب درسي برويد و سعي کنيد خودتان اين متن‌ها را ترجمه کنيد (براي ترجمه‌ي هر متن سعي کنيد يک جمله را تا انتها بخوانيد سپس آن را ترجمه کنيد). در اين‌جا مي‌توانيد از کتاب READING انتشارات کانون فرهنگي آموزش هم استفاده کنيد؛ اين کتاب به شما کمک مي‌کند که هم ترجمه‌تان قوي‌تر شود و هم بتوانيد به راحتي به سؤالات درک مطلب پاسخ دهيد.

مبحث گرامر يا دستور زبان مي‌تواند بسيار مفيد باشد و حتي در فن ترجمه، بسيار به شما کمک مي‌کند. براي يادگيري گرامر ابتدا قسمت‌هاي گرامري کتاب درسي‌تان را مطالعه کنيد. کتاب درسي بيش‌تر گرامرها را در قالب مثال مطرح کرده است. البته ناگفته نماند مطالعه‌ي کتاب آموزش گرامر انتشارات کانون فرهنگي آموزش نيز بسيار جامع است و تمام مبحث‌هاي مورد نياز شما را شامل مي‌شود. هم‌چنين مي‌توانيد به سراغ درس‌نامه‌هاي کتاب آبي 4 درس در 4 کتاب زبان انگليسي برويد و آن‌ها را مطالعه کنيد.

پس از مطالعه‌ي بخش گرامر، تست‌هاي آموزشي را تمرين کنيد؛ اين کار باعث مي‌شود نکات در ذهن شما تثبيت شود.

توصيه‌ي آخر: براي دست‌يابي به يک نتيجه‌ي خوب در درس زبان انگليسي، هر شب تعدادي تست تمرين کنيد.