امیدی تازه در تولید واکسن سرطان با روش ژنتیکی جدید

گروهی از محققان دانمارکی یک روش ژنتیکی تازه را ابداع کرده‌اند که می‌تواند در تولید واکسن‌های ایمن برای بیماری‌های مرگباری مانند سرطان و آسم موثر باشد.

امیدی تازه در تولید واکسن سرطان با روش ژنتیکی جدید

به گزارش سرویس علمی ایسنا ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایده پایه این تکنیک، تقلید از ساختار یک ویروس است. زمانی که ساختار ویروس آماده شد، از آن به عنوان یک پلت‌فرم استفاده می‌شود و بخش های بی‌ضرر بیماری که قرار است علیه آن‌ها واکسینه شوید، روی آن قرار خواهد گرفت.

به گفته محققان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک، دستاورد اصلی این تحقیق تولید یک پلت‌فرم کلی و کاربرپسند برای توسعه یک نوع خاص از واکسن‌های موثر و ایمن است. این روش موثر می‌تواند راه را برای کنترل بیماری‌هایی مانند سرطان، آسم، حساسیت‌ها و بیماری قلبی عروقی توسط واکسن‌ها هموار کند.

این رویکرد یک ساختار کاملا ویروسی شکل می‌سازد که به منزله یک سیگنال مهم خطر برای بدن است؛ از این رو سیسستم ایمنی بدن پادتن‌هایی در برابر بیماری تولید می‌کند.

این فناوری همچنین بقدری موثر است که می‌تواند سیستم ایمنی را برای حمله به سلول‌های خود بدن فریب دهد و می‌توان از آن برای درمان بیماری‌های جدی مانند سرطان که توسط عوامل داخلی ایجاد می‌شود، بهره برد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب