امیدی تازه در تولید واکسن سرطان با روش ژنتیکی جدید

گروهی از محققان دانمارکی یک روش ژنتیکی تازه را ابداع کرده‌اند که می‌تواند در تولید واکسن‌های ایمن برای بیماری‌های مرگباری مانند سرطان و آسم موثر باشد.

امیدی تازه در تولید واکسن سرطان با روش ژنتیکی جدید

به گزارش سرویس علمی ایسنا ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ایده پایه این تکنیک، تقلید از ساختار یک ویروس است. زمانی که ساختار ویروس آماده شد، از آن به عنوان یک پلت‌فرم استفاده می‌شود و بخش های بی‌ضرر بیماری که قرار است علیه آن‌ها واکسینه شوید، روی آن قرار خواهد گرفت.

به گفته محققان دانشگاه کپنهاگ در دانمارک، دستاورد اصلی این تحقیق تولید یک پلت‌فرم کلی و کاربرپسند برای توسعه یک نوع خاص از واکسن‌های موثر و ایمن است. این روش موثر می‌تواند راه را برای کنترل بیماری‌هایی مانند سرطان، آسم، حساسیت‌ها و بیماری قلبی عروقی توسط واکسن‌ها هموار کند.

این رویکرد یک ساختار کاملا ویروسی شکل می‌سازد که به منزله یک سیگنال مهم خطر برای بدن است؛ از این رو سیسستم ایمنی بدن پادتن‌هایی در برابر بیماری تولید می‌کند.

این فناوری همچنین بقدری موثر است که می‌تواند سیستم ایمنی را برای حمله به سلول‌های خود بدن فریب دهد و می‌توان از آن برای درمان بیماری‌های جدی مانند سرطان که توسط عوامل داخلی ایجاد می‌شود، بهره برد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
معرفه و نکره (علامت های اعراب فرعی) از عربی چهارم
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم دبیرستان)
دبیر : فرزاد قنبری