کاهش چشمگیر مرگ‌ومیر بیماران قلبی با قرص جدید

محققان انگلیسی با ساخت قرص جدید قلب می‌توانند آمار مرگ‌ومیر ناشی از حملات قلبی را تا یک پنجم کاهش دهند.

کاهش چشمگیر مرگ‌ومیر بیماران قلبی با قرص جدید

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خراسان و به نقل از میل آنلاین، بیماران قلبی تنها با مصرف یک دوره قرص قلب جدید با عنوان Sacubitril valsartan می‌توانند خطر بروز حمله قلبی را به شدت کاهش دهند.

مهم‌ترین ویژگی قرص جدید قلب گشادسازی تدریجی و پایدار عروق خونی و به دنبال آن کاهش فشار خون است.

محققان انگلیسی معتقدند که ساخت این قرص مهم‌ترین اقدام در طول 15 سال گذشته است. به‌طوری‌که سازمان خدمات سلامت انگلستان نیز با دوره آزمایشی مصرف آن در بیمارستان‌های عمومی موافقت کرده است. قرص جدید کاملا ارزان و مصرف آن به صورت دو عدد در روز است.

پروفسور کارول لانگسان، مدیر مرکز ارزیابی سلامت بریتانیا عنوان کرد: موفقیت در ساخت قرص جدید قلب در بازگشت روحیه بیماران قلبی تاثیر زیادی دارد، چرا که حداقل در بریتانیا حدود 100 هزار نفر به دلیل مشکلات قلبی در بستر بیماری گرفتار شده و توانایی انجام امور روزمره را ندارند.

وی در ادامه افزود: مصرف این قرص باعث کاهش علائم بیماری قلبی شده و کیفیت زندگی بیماران را بهتر می‌کند. در واقع با مصرف این دارو نیاز بیمار برای حضور در بیمارستان کمتر می‌شود چرا که این قرص قادر است تا فعالیت پمپاژ خون را برای قلب آسان کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب