این خوراکی به افزایش نشاط و خلاقیت‌های ذهنی انسان کمک می‌کند

مصرف بادام به افزایش نشاط و خلاقیت‌های ذهنی انسان کمک می‌کند و شیربادام نوشیدنی برای تقویت جسم و مغز است.

این خوراکی به افزایش نشاط و خلاقیت‌های ذهنی انسان کمک می‌کند

جام نیوز/ یک متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی گفت: مصرف بادام به افزایش نشاط و خلاقیت‌های ذهنی انسان کمک می‌کند و شیربادام نوشیدنی برای تقویت جسم و مغز است.

این خوراکی به افزایش نشاط و خلاقیت‌های ذهنی انسان کمک می‌کند


محمد دریایی درباره تغذیه سالم برای افزایش کارایی ذهن اظهار داشت: اجرای یک برنامه صحیح که کمترین بخش آن تغذیه مناسب است در زندگی نقش اساسی را به‌عهده دارد.

وی گفت: غذاهایی که ما می‌خوریم, در تمام وجود, افکار و احساسات و شیوه زندگی ما تأثیرگذار است. بدیهی است که شیوه غذاخوردن و مواد مصرفی تا چه‌حد در اعصاب, قدرت, سلامت عمومی بدن, روان و به‌طور کلی جوان ماندن جسم, روح, طول عمر و قدرت اندیشه مؤثر است.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی افزود: یک ضرب المثل انگلیسی است که می‌گوید: "ما همان هستیم که می‌خوریم" و متخصصان تغذیه می‌گویند که "باید توجه داشت که غذا نعمتی لذت‌بخش است و آشپزخانه مرکز تحقیق و هنرنمایی و آزمایشگاه خانه است و زنان و مردان باید افتخار کنند که در آزمایشگاه کار می‌کنند و غذا تهیه می‌کنند".

دریایی ادامه داد: برای برخورداری از زندگی پربرکت و سرشار از شادی و نشاط به مغزی قدرتمند و تفکری سالم نیاز داریم. مغز معجزه‌ای است که برای فعال نگه داشتن آن به مواد مغزی مناسب نیاز داریم.

وی گفت: بسیاری از مواد غذایی عناصری دارند که می‌توانند به حافظه و خلاقیت‌های ذهنی انسان کمک کنند. سلول‌ها و مراکز عصبی به میزان کافی ویتامین‌های گروه B2 ریبوفلاوین نیاز دارند.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی عنوان کرد: اگر بدن به‌میزان کافی این ویتامین را دریافت نکند, توانایی افراد برای تمرکز کاهش پیدا می‌کند. بنابراین برای افزایش توانایی ذهن باید رژیم غذایی غنی از ویتامین‌های گروه B2 ریبوفلاوین از جمله بادام, میوه, جوانه گندم و تخم‌مرغ باشد.

دریایی خاطرنشان کرد: بهتر است برای بهره‌گیری بیشتر از بادام از شیر بادام استفاده کرد به این ترتیب که 10 عدد آن را در آب جوش خیس کرده و پوست قهوه‌ای آن را جدا کرد, داخل میکسر با یک استکان آب و یک قاشق عسل ریخته شود؛ براین اساس باید عنوان کرد که شیربادام نوشیدنی بسیار مقوی برای تقویت جسم و مغز است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب