تامین برق، اینترنت وآب شرب با یک ژنراتور خورشیدی

یک مخترع ایتالیایی موفق به ساخت ژنراتور خورشیدی شده است که علاوه بر تامین آب قابل آشامیدن روستا، برق و اینترنت را نیز تامین می‌کند.

تامین برق، اینترنت وآب شرب با یک ژنراتور خورشیدی

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، حدود 1.2 میلیارد نفر در سراسر جهان در مناطقی زندگی می کنند که به آب تصفیه شده و قابل شرب دسترسی ندارند. بنابراین تامین آب قابل استفاده همیشه یک چالش اساسی بوده است. 

یک کارآفرین ایتالیایی به نام مارکو اتیسانی، موفق به توسعه یک ژنراتور خورشیدی شده است که می تواند آب قابل استفاده یک روستا را تامین کند، به علاوه قادر به تولید برق و تامین اینترنت است.

نمونه اولیه این دستگاه WATLEY نام دارد و هم اکنون در غنا مورد بررسی قرار گرفته است. محققان در حال توسعه مدلی هستند که برای یک جامعه سه هزار نفری کفایت کند.

انرژی مورد نیاز این دستگاه توسط پانل های خورشیدی فتوولتاییک تامین شده ودر یک باتری با توان 140 کیلووات ساعت ذخیره می شود. برخی از این انرژی برای تصفیه و نمک زدایی آب رودخانه و اقیانوس مورد استفاده قرار می گیرد.

تصفیه آب با استفاده از فناوری مبتنی برگرافین صورت می گیرد که قادر به جداکردن انواع آلودگی های اعم از هیدروکربن و حلال است. از حرارت تولید شده پانل های خورشیدی، برای تقطیر آب استفاده می شود.

نمونه اولین این دستگاه قادر به شارژ لپ تاپ، تلفن همراه و روشن کردن لامپ است. از طرفی این دستگاه با استفاده از ترکیبی از لینک های رادیویی، شبکه های 3G و 4G و اتصالات ماهواره ای، قادر به تامین اینترنت است.

محققان عمر مفید این دستگاه را حدود 15 سال پیش بینی کرده اند و در حال توسعه نمونه اولیه آن هستند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب