ساخت کفشی که قادر به تولید الکتریسیته است

یک شرکت ایتالیایی اقدام به تولید نمونه اولیه کفشی کرده که قادر به تولید الکتریسیته از حرکت کاربر است.

ساخت کفشی که قادر به تولید الکتریسیته است

به گزارش روزشنبه گروه علمی ایرنا از ستادویژه توسعه فناوری نانو، ویبرام (Vibram) یک شرکت ایتالیایی مشهور در حوزه تولید کفش است، این شرکت نمونه اولیه محصول جدید خود راکه قادر به تبدیل انرژی حرکتی به الکتریسیته است را رونمایی کرده تا از آن برای شارژ موبایل استفاده کند.

این کفش با فناوری انحصاری شرکت ویبرام ساخته شده و مؤسسه فناوری ایتالیا (IIT) نیز در این پروژه به ویبرام کمک کرده است، علاوه براین، شرکت این‌استپ نانوپاور (InStep Nanopower) نیز در تولید این محصول همکاری داشته است، این‌استپ یک شرکت آمریکایی است که از فناوری‌ نانو در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کند. 

این دو شرکت ایتالیایی و آمریکایی با استفاده از فناوری‌ نانو، کفش‌هایی تولید کردند که می‌تواند حرکت کاربر را به انرژی الکتریکی تبدیل کرده و آن را ذخیره‌سازی کند. 

از این انرژی می‌توان برای شارژ ادوات همراه نظیر موبایل استفاده کرد.،در مرکزاین کفش، یک قطعه الکترونیکی قرار داده شده‌است که می‌تواند انرژی الکتریکی تولید کند.

اگر کاربر با سرعت معمولی حرکت کند، این کفش قادر به تولید یک وات انرژی است، با 8 ساعت حرکت کردن می‌توان انرژی مورد نیاز تلفن همراه را تأمین کرد، البته وزن کاربر نیز در میزان انرژی تولید شده مؤثر است به طوری که با افزایش وزن و سرعت حرکت، میزان انرژی تولید شده نیز افزایش می‌یابد.

در این کفش یک تراشه قرار دارد که از طریق بلوتوث به ادوات الکترونیکی دیگر متصل می‌شود به طوری که امکان رصد شرایط کاربر نظیر دمای پا، موقعیت و تعداد قدم‌ها قابل کنترل است، همچنین اطلاعات مربوط به سطح باتری کفش با استفاده از این فناوری قابل کنترل است و می‌توان از طریق تلفن همراه این اطلاعات را به دست آورد.

علاوه بر شارژ، این تلفن به یک پورت میکروUSB مجهز است که از طریق آن، انرژی را می‌توان به ادوات دیگر منتقل کرد.

این شرکت ایتالیایی با شرکت لنوو (Lenovo) قرارداد همکاری مشترک منعقد کرده‌است تا از سیستم GPS در این کفش‌ها استفاده شود و این سیستم به ادوات لنوو قابل اتصال باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب