بازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چی

انعکاس خبر تکمیل و تجهیز 40 باب کتابخانه در 14 استان در سایت‌ها و خبرگزاری‌های مختلف

بازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چی

امضای تفاهم نامه میان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم چی در زمینه تکمیل و تجهیز 40 باب کتابخانه عمومی در 14 استان کشور، از سوی خبرگزاری ها و سایت های معتبر داخلی، بازتاب قابل توجهی داشته است. بازتاب چهار خبر، از مهم ترین نهادهای خبری را مشاهده می کنید.

یادآور می شویم چهارشنبه اول اردیبهشت 1395، در ساختمان مرکزی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، با حضور علیرضا مختارپور دبیرکل این نهاد، دکتر محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور و کاظم قلم چی، مدیر بنیاد علمی آموزشی قلم چی، تفاهم نامه ای میان نهاد کتابخانه های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم چی به امضا رسید که بر اساس آن بنیاد قلم چی متعهد می گردد در 14 استان کشور، 40 باب کتابخانه را تکمیل و تجهیز نماید.


سایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور:

http://www.iranpl.ir/Portal/home/showpage.aspx?object=news&categoryid=6731c7f6-47e3-4750-9141-8a06793a5d49&webpartid=06c08564-2cb7-4d4c-b00a-831aa1adeb62&id=2747e700-fffe-4cad-99d2-7f04cec1239f


بازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چی

در پی انعقاد تفاهم‌نامه نهاد کتابخانه‌ها و بنیاد قلم‌چی؛

40 باب کتابخانه عمومی در 14 استان کشور به بهره‌برداری می‌رسد

در پی انعقاد تفاهم نامه‌ای بین بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی و نهاد کتابخانه‌های عمومی، 40 باب کتابخانه عمومی در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی،‌ صبح امروز (1 اردیبهشت 1395) با حضور کاظم قلم‌چی، مؤسس بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی؛ محمد‌رضا حافظی، رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور؛ علیرضا مختارپور،‌ دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها؛ روح‌الله هاشمی ذاکر، مشاور دبیرکل؛ محمد اله‌یاری،‌ معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد؛ امین متولیان، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات؛ اسماعیل شفاعی، سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد، محمد هادی ناصری طاهری، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل؛ هوتن والی‌نژاد، مدیرکل عمرانی؛ رمضانعلی محسنی، مدیرکل امور مشارکت‌ها و شهرداری‌ها برگزار شد. این تفاهم‌نامه نظر به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر فراهم‌آوری زمینه مطالعه برای تمامی آحاد جامعه، تولید فکر و افزایش معلومات عمومی، به انجام رساندن رسالت نهاد کتابخانه‌ها در تحقق چشم انداز ایران 1404 در حوزه کتابخانه‌های عمومی و استفاده از مشارکت خیرین در این راستا، به امضای طرفین رسید.

بر اساس این تفاهم‌نامه، 40 باب از کتابخانه‌های عمومی نیمه‌تمام در 14 استان کشور،‌ که هر یک به طور میانگین با صرف 500 میلیون ریال به بهره‌ برداری می‌رسند،‌ تکمیل و تجهیز خواهند شد. بدین منظور نهاد کتابخانه‌ها موظف است، اولویت پروژه‌هایی را که با صرف حداکثر پانصد میلیون ریال، فرآیند ساخت و بهره برداری آنها به اتمام می‌رسند، تعیین و هماهنگی‌های لازم در این خصوص را انجام دهد؛ تأمین نیروی انسانی، منابع و تجهیزات مورد نیاز برای بهره برداری از پروژه‌های یاد شده نیز بر عهده نهاد کتابخانه‌ها خواهد بود؛ بر اساس این تفاهم‌نامه، بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی نیز، تأمین منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل و تجهیز کتابخانه‌ها را عهده‌دار است.

در آیین امضای این تفاهم‌نامه کاظم قلم‌چی، ضمن تقدیر از انجام بررسی‌های دقیق از سوی اداره کل عمرانی نهاد در زمینه اولویت‌بندی پروژه‌های نیمه تمام،‌ تکمیل کتابخانه‌هایی که هزینه‌های قابل توجهی از بودجه عمومی صرف آنان شده است را، ضروری و حائز اهمیت دانست.

وی با اشاره به لزوم برگزاری جلسات توجیهی با استان‌های صاحب پروژه‌های نیمه تمام،‌ تصریح کرد: واقعیت این است که همه به یک میزان اشتیاق ندارند، بنای ما اینست که کار را از منطقه‌ای آغاز کنیم که مسئولین آن اشتیاق و جدیت بیشتری نشان می‌دهند؛ برآنیم تا پایان تابستان 1395 این 40 پروژه نیمه‌تمام را به مرحله بهره‌برداری برسانیم؛ امید است،‌ این اتفاق میمون و مبارک با کیفیت بالا و در اسرع وقت انجام شود.

قلم‌چی با اعلام آمادگی این موسسه برای حمایت‌های همه جانبه از کتابخانه‌ها، کتابخانه‌سازی را همچون مدرسه‌سازی، مقدمه‌ای برای پرورش دانشمندان و صاحب‌نظرانی دانست که جایگاه کشور را در مسیر علم، دانش،‌ فرهنگ و ادب ارتقاء خواهند داد.

همچنین محمد‌رضا حافظی، رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور،‌ ضمن ابراز خرسندی از حضور در این نشست،‌ به ارائه پیشینه ای از فعالیت انجمن خیرین مدرسه‌ساز پرداخت.

وی انعقاد این تفاهم نامه برای تکمیل 40 باب کتابخانه در 14 استان کشور را یکی از اقدامات خداپسندانه بنیاد علمی آموزشی قلم چی و بنیانگذار آن دانست،‌که آثار و برکات آن در زندگی فرد فرد بانیان این اقدام نیکو و نیز در مسیر سازندگی کشور اثرگذار خواهد بود.

علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز ضمن خیرمقدم به حضار و قدردانی به واسطه انجام این اقدام نیکو،‌ با ذکر حدیثی از پیامبر (ص) بر ماندگاری کار خیر و عمل صالح تأکید کرد و گفت:

خرم کسی که توشه اعمال سبز را      بهر بهار آخرت انبار می‌کند

مختارپور با اشاره به پیشینه بنیاد قلم‌چی در انجام کار خیر، سرمایه‌گذاری در مناطق محروم را ضروری دانست و گفت: تنها تفاوت انسان با سایر موجودات، ویژگی دانش‌آموزی و دانش پروری اوست؛ سرمایه‌گذاری در حوزه مدرسه و کتابخانه و آنچه انسان را می‌سازد،‌ فعالیتی ماندگار است و حلقه‌ای مهم از عدالت اجتماعی محسوب می‌شود. چراکه در بسیاری از مواقع استعداد ها و ظرفیت های قابل توجهی در مناطق محروم نهفته است. آمار پذیرفته شدگان کنکور گواهی بر این مدعاست؛ چه بسیار دانش آموزانی که در محرومیت به سر می برند، اما با تلاش و همت خود گوی سبقت را از سایرین می ربایند.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد بنیانگذار بنیاد علمی آموزشی قلم چی، مبنی بر تشکیل جلسات هماهنگی با استان‌های صاحب پروژه‌های نیمه‌تمام،‌ اظهار داشت: این اقدام،‌ حرکت مبارکی است و انشاالله روز به روز شاهد رشد و گسترش بیش از پیش آن باشیم. امید است در تمامی حوزه‌ها اعم از فرهنگ، آموزش،‌ بهداشت و ...‌ مردانی متدین و خیر این امور را بر عهده گیرند و دل مردم به واسطه کار آنان شاد شود؛‌ کاری که به نفع مردم انجام شود، آثاری پایدار خواهد داشت و آنکس که مردم را شاد کند، خدا از او خرسند است.خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا):
http://www.irna.ir/fa/News/82046119/


بازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چی
خبرگزاری فارس :
http://www.farsnews.com/13950204000810


بازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چی
خبرگزاری مهر :
http://www.mehrnews.com/news/3605454

بازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چیبرای مشاهده تصاویر و متن کامل خبر در سایت کانون اینجا را کلیک کنیدبازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چی

بازتاب خبر تکمیل و تجهیز 40 کتابخانه از سوی بنیاد قلم چی