استفاده آسان کم‌بینایان از تلفن‌همراه با عینک هوشمند

با استفاده از دستاورد جدید محققان افراد کم‌بینا و مبتلا به اختلالات بینایی می‌توانند از تلفن‌همراه هوشمند به راحتی استفاده کنند.

استفاده آسان کم‌بینایان از تلفن‌همراه با عینک هوشمند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان و به نقل از دیلی میل، محققان دانشکده پزشکی هاروارد و متخصصان چشم و گوش دانشگاه ماساچوست با بازطراحی سیستم عینگ گوگل، مشکل افراد کم‌بینا هنگام استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند را برطرف کردند.

با استفاده از عینک هوشمند جدید مشکل افراد‌ کم‌بینا در مشاهده آیکون‌ها و متن‌های خطی در تلفن‌های همراه هوشمند برطرف می‌شود چرا که به کمک این عینک می‌توان با استفاده از حرکت سر، قسمت‌های مختلف صفحه نمایش تلفن‌همراه را با بزرگنمایی قابل تنظیم از طریق عینک هوشمند مشاهده کرد.

محققان با آزمایش عملی عینک هوشمند مشاهده کردند که افراد کم‌بینا و با اختلالات بینایی می‌توانند به آسانی با این عینک هماهنگ شده و با قابلیت زوم و چرخش با حرکات سر، بدون هیچ مشکلی از تلفن‌ همراه استفاده کنند.

در این آزمایش داوطلبان به دو گروه و با دو وظیفه مختلف تقسیم شدند. گروه اول تنها از قابلیت زوم معمولی در گوشی‌های هوشمند استفاده کردند و گروه دوم از عینک هوشمند استفاده کردند.

محققان پس از مشاهده نتایج دریافتند گروهی که از عینک هوشمند استفاده می‌کردند در انجام وظایف محول شده تا 28 درصد سرعت بیشتری داشتند. این در حالی است که آنها در کنار افزایش سرعت، راحتی بیشتری را نیز تجربه کردند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب