اجرای طرح‌های معماری در شهر عمودی جدید

شهر" Wuxi " در استان جیانگ سوی چین به معماران اجازه اجرای طرح‌های معماری جدید با هویت فرهنگی را می‌دهد.

اجرای طرح‌های معماری در شهر عمودی جدید

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان و به نقل از ایولو، شهر عمودی جدید در چین شهری هوشمند بوده که در آن از فناوری‌های فعال و غیرفعال در شکل‌گیری آن همچون معماری محلی و اتصالات به شبکه‌های محلی ساکنان این شهر استفاده شده است. کیفیت فیزیکی و مصالح در این ساختار خود بازگوکننده شکل مرجانی و قطعات متصل به یکدیگر بیانگر شکل درونی و بیرونی این شهر عمودی است.

شهر Osteon دارای 210 طبقه بوده و مکانی مناسب برای کار، تفریح و سکونت با قابلیت سرویس ارتباطات هوایی افقی برای خودروهای بدون راننده، موتورسواران و پیاده‌رو است.

شکل ظاهری ساختمان مشابه درخت انجیر بوده و تمامی بار ساختار در قسمت کوچکی از زمین قرار گرفته است. همچنین دارای ساختار لایه لایه بوده و تقسیم‌بندی اجزای ساختمانی آن با یکدیگر موجب انعطاف‌پذیری و استحکام آن شده که در واقع استحکام آن مشابه استخوان‌بندی بدن است.

سه ویژگی اصلی این برج تفریح، کار و سکونت است. این برج دارای پارک‌های هوایی و تفریحی بوده و فضاهای خالی آن موجب نفوذ نور به درون سازه و روشنایی فضاهای داخلی برج می‌شود.

این برج دارای زمین‌های کشاورزی عمودی و باغ‌های شخصی و عمومی است.

هدف از ساخت این ساختمان فعالیت در تولید انرژی با تقلید از رادیاتورهاست. تیغه‌های سطحی ساختمان دارای میکروتوربین‌ها و سطوح انرژی خورشیدی بوده تا سازگاری با محیط محلی حفظ شود و انرژی ذخیره و سپس تبدیل می‌شود. با تفاوت دما، انرژی ردوبدل و تشدید شده و بعد از هماهنگی دما به سرعت قطع و دوباره ذخیره می‌شود.

طبقه زیرین برج دارای میدان‌های عمومی و طبقات بالا دارای پیکربندی فضایی هلالی و چهارگوش بوده و دارای جاده و پل‌ است.

منبع :