تصاویر زیبا از سیاره غول آسای منظومه شمسی با حلقه‌های شگفت آور

سیاره پر رمز و راه زحل دارای حلقه هایی با ابعادی بزرگ و زیبا است و همواره مورد تحسین و موضوع تحقیق پژوهشگران بوده است.

تصاویر زیبا از سیاره غول آسای منظومه شمسی با حلقه‌های شگفت آوربه گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، کاوشگر مشهور کاسینی به تازگی تصاویری زیبا، جدید و منحصربفرد از حلقه های زحل را به زمین ارسال کرده است.

تصاویر جدید حتی فاصله بین حلقه های زحل را نشان می دهد؛ از جمله فاصله حدود 4800 کیلومتری بین یکی از 2 حلقه این سیاره و نیز همچنین جزئیات بیشتری از حلقه های ساخته شده از تکه های یخ، سنگ، گرد و غبار را نشان می دهد.

بررسی ها نشان می دهند، تصاویر جدید گرفته شده توسط کاوشگر کاسینی می تواند اطلاعات بیشتری درخصوص سیاره زحل، حلقه های آن و نیز عناصر تشکیل دهنده این حلقه ها در اختیار متخصصان قرار دهد.

این تصاویر با استفاده از نور مرئی دز تاریخ 28 ژانویه سال میلادی جاری گرفته شده است و فاصله کاسینی از زحل در حدود 740 هزار مایلی بوده است.

با وجود زاویه کاسینی از حلقه های زحل که در جهت مخالف خورشید بوده و بایستی تصاویر تاریک بدست می آمد در کمال تعجب بخش هایی از حلقه های اصلی زحل روشن مشاهده می شود.

حلقه های سیاره زحل یکی از پر رمز و رازترین اجرام سماوی هستند و تحقیقات گسترده ای در خصوص آنها تا به حال انجام شده است.

پژوهشگران امیدوارهستند در آینده بتوانند اطلاعات تکمیلی تری در خصوص این سیاره مرموز ، اقمار و حلقه های آن توسط کاوشگر کاسینی بدست آورند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب