کشف نهایی علت ایجاد سازه‌های مرموز باستانی در کشور پرو

کشور پرو دارای راز و رمزهای باستانی منحصر بفرد و اعجاب انگیز است و به تازگی یکی از بناهای باستانی این کشور و علل ساخت آنها کشف شده است.

کشف نهایی علت ایجاد سازه‌های مرموز باستانی در کشور پروبه گزارش خبرنگار  حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، به تازگی راز و رمز سوراخ های مارپیچ در صحرای نازکا کشور پرو که برای سالیان متمادی نامکشوف بوده و فرضیه های مختلفی حتی وابستگی به تمدن های فرازمینی در ارتباط با آنها مطرح شده بود، معلوم شده است.

گفتنی است، این سوراخ های مارپیچ در سراسر دره خشک جنوب پرو وجود دارند و باعث بهت و حیرت باستان شناسان بوده اند.

بررسی ها نشان می دهند، این سوراخ ها بخشی از یک طرح پیچیده متعلق به یک سیستم هیدرولیک آبرسانی بوده است که به ساکنان تمدن باستانی نازکا اجازه بازیابی آب از سفره های آب زیر زمینی را می داده است.

کشف عملکرد واقعی این حفره ها توسط محققان ایتالیایی صورت گرفته است.

این حفره ها به ساکنان باستانی پرو اجازه می داده است تا در زمان خشکسالی های شدید بتوانند زنده بمانند و از آب های زیر زمینی استفاده کنند.

خطوط مرموز نازکا یکی دیگر از شگفتی های باستان شناسی است که توسط تصاویر هوایی مشاهده می شود، بیشتر این اشکال دارای شکل حیوانات ، پرندگان و نیز تصاویری شگفت انگیز هستند و پژوهشگران هنوز علت دقیق ایجاد آنها را نمی دانند.برخی کارشناسان گمان می کنند که این خطوط به اشکال نجومی اشاره دارد و برخی دیگر آنها را نشانه هایی از تمدن های فرازمینی می دانند، در خصوص این خطوط حدس و گمان ها بسیار است.

از جمله شگفتی های باور نکردنی در خصوص این خطوط محو نشدن آنها در طی سالها و حتی ایجاد خطوط جدید در سالهای اخیر بوده است.

تحقیقات در خصوص این خطوط و ارتباط آنها با اشکال فضایی ، فصول کشاورزی و همینطور ماندگاری آنها و جنس خاک و سنگ این منطقه مرموز توسط کارشناسان در دست انجام است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب