استفاده از ذرات نانو برای درمان آسم و آلر‍ژی

مطالعات حاکی از آن است که نانوذرات می‌توانند در درمان بیماری‌هایی همچون آسم و آلرژی‌های غذایی بسیار موثر عمل کنند.خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در این مطالعه رویکردی جدید و متفاوت نسبت به ذرات نانو اتخاذ شد و مشاهده شد که ذرات نانو قابل تجزیه زیستی در درمان بیماری آسم و حساسیت‌های پنهان و یا حساسیت به موادی همچون بادام زمینی بسیار موثر هستند. بنابر تحقیقات پزشکی دارویی، در این رویکرد نانوذرات با تقویت سیستم ایمنی بدن از حمله به آن جلوگیری می‌کنند.

به همین دلیل واکنش‌های آلرژیک در مجراهای عبور هوا به مدتی طولانی متوقف می‌شود و از حمله‌های آسمی جلوگیری می‌شود زیرا مجرای عبور هوا در مقابل حمله‌های آسمی مسدود می‌شود. می‌توان از این پیشرفت چشمگیر در علم نانو در پیشگیری از حساسیت‌ به مواد غذایی متفاوت نیز استفاده کرد.

در حال حاضر این ذرات نانو تحت آزمایش بر روی نمونه‌های آزمایشگاهی از موش‌ها هستند که به بادام زمینی حساسیت دارند و گفته می‌شود که حساسیت آن‌ها به این ماده مانند حساسیت‌های انسان است. نتایج این تحقیقات نشان داد که می توان با کمک ذرات نانو به روشی امن، بلند مدت و موثر آلرژی‌های متفاوت و مشکلات تهدیدکننده دستگاه گوارش را درمان کرد.

علاوه بر این، گفته می‌شود که استفاده از این روش نیاز به داروهای درمان‌کننده حساسیت‌های ریوی را نیز به شدت کاهش می‌دهد. این تحقیق می‌تواند سنگ‌بنای پیشرفت‌های بعدی در زمینه درمان بیماری‌ها به کمک ذرات نانو باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب