معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضی هشتم

یکی از راه‎‌های تاثیرگذار برای موفقیت در امتحانات و افزایش نمره استفاده از لوح ضمیمه کتاب ریاضی است. با استفاده از بخش‌های قرار داده شده در این لوح می‌توانید به پیشرفت تحصیلی خود کمک کنید.

معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضی هشتم

معرفی لوح ضمیمه کتاب ریاضی هشتم:

رياضيات به عنوان يک درس اصلي است که داشتن درک درست از آن در آينده ي تحصيلي دانش آموزان و طبعاً پيشرفت علمي کشور نقش مهمي دارد. عامل اصلی برای یادگیری درس ریاضی تسلط بر مفاهیم اصلی آن است. بعد از آن حل تمرین و مرور مطالب به یادگیری کمک بسیاری می‎کند.

یکی از راه‎ های تاثیرگذار برای موفقیت در امتحانات و افزایش نمره شما دانش‎آموزان استفاده از لوح ضمیمه کتاب ریاضی است. با استفاده از بخش های قرار داده شده در این لوح می توانید به پیشرفت تحصیلی خود کمک کنید. در این مقاله بخش‎‎های موجود در لوح به طور کامل معرفی شده‎اند.

 

جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب ریاضی هشتم

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

30

450

آزمون‎های 10 سؤالی

40

390


تعداد

فیلم‏ های آموزشی سه دقیقه‎ای

270

خلاصه درس

115

انیمیشن

60

برگه امتحانی

55

مشاوره

100


راهکارهای افزایش نمره و معدل و چگونه استفاده کردن از لوح ضمیمه‎ی کتاب:


1- آزمون‏ های کانون

یکی از راه‏ های مفید برای ماندگاری مطالب در ذهن و آمادگی در امتحانات تست‏ زنی است. در لوح‏ ضمیمه‎کتاب ریاضی هشتم آزمون‎های سال اخیر کانون فرهنگی آموزش که تعداد آن ها بیش از 450 سؤال است، قرار داده شده است.

در لوح ضمیمه این امکان برای شما فراهم شده است که بر اساس تاریخ برگزاری آزمون‏ های کانون، آزمون موردنظر خود را انتخاب کرده سپس با پاسخگویی به تست‏ ها و پایان دادن به آزمون کارنامه‎ی خود را دریافت و پاسخ‏ های خود را تحلیل کنید.

لازم به ذکر است در زمان تست‎زنی شما می‏ توانید از تکنیک ضربدر منها و سوالات شک‏دار استفاده کنید و زمان خود را مدیریت کنید.


2- آزمون‎های 10سؤالی

آزمون‎های 10سؤالی این امکان را برای شما فراهم می‎کند تا بتوانید به‌صورت مبحثی آزمون‏ ها را برگزار کنید. در این روش سؤالات براساس درخت دانش و مطابق با فهرست کتاب دسته‎بندی شده‎اند. در این صورت شما می‎توانید آزمون مباحثی از کتاب که برایتان سخت‏ تر است و مشکل بیش‏تری در حل مسائل آن دارید را انتخاب و مطالب را مرور کنید.

در لوح ضمیمه ریاضی هشتم 390 سوال برای پاسخگویی شما دانش ‏آموزان موجود است.


3- فیلم‎های آموزشی سه دقیقه‎ای

مطالعه ‏ی عمیق و مفهومی درس ریاضی و تسلط بر محتوای کتاب برای حل مسائل با تماشای فیلم ‏های آموزشی موجود در لوح ضمیمه‌ی کتاب امکان‎پذیر می‎شود. شما می‌توانید با کمک فیلم های 3 دقیقه ای  به‎طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید و یادگیری بهتری داشته باشید. در لوح مجموعه‎ا‌ی کامل از فیلم‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم‌های آن را ببینید.


4- خلاصه درس

داشتن یادداشت از خلاصه‌ی درس ‏ها می‌تواند در دوران امتحانات ابزار بسیار مناسبی برای جمع‎بندی آنچه که خوانده‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس لوح ضمیمه‏ ی کتاب با جمع‏ آوری جزوه‌های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، به ‏راحتی خلاصه مطالب مهم کتاب در اختیار شما قرار گرفته است. شما می ‏توانید با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در تثبیت آموخته ها و جمع بندی مطالب درسی نزدیک‌تر ‌شوید.

قابل ذکر است که پرینت از فایل‏های موجود در لوح به راحتی امکان پذیر است.


جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه کتاب ریاضی هشتم براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

تعداد آزمون 10 سؤالی

تعداد سؤالات آزمون

عددهای صحیح و گویا

66

46

10

98

عددهای اول

20

15

0

0

چندضلعی ها

36

21

4

40

جبر و معادله

34

13

5

45

بردار و مختصات

33

5

6

60

مثلث

28

7

6

65

توان و جذر

27

5

6

60

آمار و احتمال

11

0

1

10

دایره

18

4

1

9


مزایای استفاده از فیلم ها و خلاصه برداری‏ ها در لوح ضمیمه کتاب ریاضی هشتم چیست؟!
* عمق بخشیدن به دانسته ‏های علمی
*آسان ‏سازی استفاده از محتویات كتاب ‏های درسی
*ایجاد انگیزه ‏ی مطالعه در دانش‏ آموز
*كمك به پایداری مطالب در حافظه (جلوگیری از فراموشی)
* كمك به تمركز فكر هنگام مطالعه درس

5- انیمیشن

فناوری  انیمیشن به دلیل ایجاد جذابیت در آموزش و تحریک بینایی دانش ‏آموز از اهمیت ویژه ‏ای برخوردار است. در این شیوه بسیاری از پدیده‏ ها و نکات آموزشی را می‎توان در قالبی جذاب بیان نمود. در لوح ضمیمه‎ی کتاب ریاضی هشتم تعداد 60 انیمیشن در موضوعات مختلف برای استفاده ‏ی دانش ‏آموز قرار داده شده است. استفاده از انیمیشن‏ های موجود در لوح کمک خوبی به یادگیری و درک بهتر مطالب به شما دانش‎آموزان می‏کند.


6- برگه‎های امتحانی

برگه‏ های امتحانی موجود در لوح، ابزار مناسبی برای آشنایی شما با سوالات طراحی شده در امتحانات است. شما می‏ توانید با مطالعه ‏ی برگه‎های امتحانی سوال‎های مهم و پرتکرار امتحانات را بشناسید و خود را برای پاسخگویی به آن‏ها آماده کنید. علاوه بر این حل سوال‎های برگه‏ های امتحانی کمک می‎کند تا سطح تسلط خود بر مطالب کتاب درسی را محک بزنید.


7- مشاوره

شناخت کتاب درسی و روش مطالعه‌ی آن، راه‎کارهای آمادگی دانش ‏آموز برای موفقیت در امتحانات، تکنیک‏ های درس خواندن، پیشرفت تحصیلی و ... با استفاده از قسمت مشاوره در لوح ضمیمه‌ی کتاب امکان‎پذیر است.

شما با استفاده ی بخش مشاوره لوح، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کنید و از مقالات و فیلم‌های مشاوره‌ای آن استفاده کنید.

حمیدرضا عابدین
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب