پرحرفی سرمنشاء مشکلات می‌شود

زبان مهم‌ترین کلید دانش، فرهنگ، عقیده و اخلاق است و اصلاح آن سرچشمه همه اصلاحات فردی و اجتماعی و انحراف آن سبب انواع انحرافات خواهد بود.مجید ابهری رفتار شناس در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان وخانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: گفت و گو یکی از اساسی ترین نیازهای انسان برای برقراری ارتباط با دیگران است ، اما پرحرفی گاهی سرمنشاء مشکلات و تبدیل به معضل می‌شود که باید با برخورد علمی و صحیح آن را برطرف کرد.

وی با اشاره به حرف زدن برای جلب توجه، افزود: شاید بتوان ریشه روانی زیاد حرف زدن را در این نکته دانست که ما انسان ها دوست داریم مورد توجه و محبت دیگران قرار بگیریم و برای اینکه اطلاعات کافی از دیگران کسب کنیم دست به کارهایی از قبیل پرحرفی می زنیم. 

ابهری  در پایان گفت: گفت و گو و زبان بزرگترین وسیله انسان برای رشد و برقراری روابط با دیگران است ولی در عین حال آفات نیز دارد برای پرهیز از آفات زبان بهترین روش خودداری از پرگویی و ترک گفتارهای پوچ است.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب