به نظر فرزندتان احترام بگذارید

احساس وجود و موثر بودن، یکی از ویژگی مهم دوران کودکی و نوجوانی است.

به نظر فرزندتان احترام بگذاریدمحمود بیات روانشناس عمومی در گفت و گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد: یکی از تمایلات مهم دوره کودکی و نوجوانی میل به مورد مشورت قرار گرفتن بوده که یکی از فواید آن افزایش اعتماد به نفس در فرزندان خواهد شد.

وی افزود:در گام اول دارا بودن تربیت مشورتی والدین مهم بوده که به عقیده و نظر فرزند احترام گذاشته هر چند که نظر خوبی هم ارائه نداده باشد، که وظیفه والدین در این میان تحسین و تشویق وی بوده تا این تمایل در او سرکوب نشود.

بیات ادامه داد: هرگاه نوجوان مشورتی از والدین خواسته که پدر و مادر قادر به انجام آن نبوده، باید به یک مشاور یا فردی که مورد اطمینان هردوی شما بوده ارجاع دهید.

این روانشناس در پایان اضافه کرد:البته فرزند را باید در تصمیم گیری های نهایی همراه نموده زیرا باعث شده تا او حس کند که پشتوانه گرمی برایش بوده اید و از طرفی موجب شده تا تصمیم عاقلانه و منطقی تری گرفته شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
الکتریسیته ساکن از فیزیک یازدهم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم تجربي)
دبیر : محمد پیروی