منتظر پیشرفته‌ترین هواپیمای فضایی جهان باشید

در آینده نزدیک شاهد به پرواز درآمدن نسل جدیدی از هواپیماهای فضایی خواهیم بود که بدون شک افسانه شاتل‌های فضایی را در سطح پیشرفته‌تری تداعی می‌کنند.

منتظر پیشرفته‌ترین هواپیمای فضایی جهان باشید

در آینده نزدیک شاهد به پرواز درآمدن نسل جدیدی از هواپیماهای فضایی خواهیم بود که بدون شک افسانه شاتل های فضایی را در سطح پیشرفته تری تداعی می کنند.

آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آمریکا موسوم به «دارپا» از برنامه جاه طلبانه ای موسوم به XS-1 خبر داده در آن تلاش می شود با ساخت پیشرفته ترین هواپیمای فضایی، دسترسی به زیرمدار زمین به مراتب راحت تر از قبل صورت گیرد.

درحقیقت این آژانس تحقیقاتی در پی آن است که سفر به فضا نه تنها به دفعات بیشتری صورت گیرد بلکه عملیاتی شدن چنین مأموریتهایی با صرف هزینه های کمتری محقق شود.

    دانشمندان به دنبال هواپیمای فضایی پیشرفته ای هستند که قابلیت 10 بار پرواز در یک دوره 10 روزه را داشته باشد.

در چشم انداز دانشمندان این مرکز استفاده از هواپیماهای فضایی به عنوان سیستم های فوق مدرن فضایی دارای سرعت چشمگیر و قابلیت مهم استفاده مجدد جهت رسیدن به زیرمدار زمین با جدیت دنبال می شود.

چنین هواپیماهایی به عنوان پرتاب کننده تجهیزات به زیرمدار در نظر گرفته می شوند به طوریکه پس از رسیدن به ارتفاع از پیش تعیین شده، بخش قابل بازشدن فوقانی آن از هواپیما جدا و محموله را راهی مدار پایین زمین می کند. هواپیما در ادامه به صورت خودکار راهی زمین شده و فرود می آید تا در مأموریتهای بعدی به کار گرفته شود.

فاز نخستین این پروژه با شتاب قابل توجهی دنبال می شود و دانشمندانی که در آن حضور دارند از تازه ترین پیشرفتهای فنی برای به صفر رساندن احتمال بروز هر گونه خطایی استفاده می کنند.

آنها به دنبال هواپیمای فضایی پیشرفته ای هستند که قابلیت 10 بار پرواز در یک دوره 10 روزه را داشته باشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب