استقلال اهواز 0 - پرسپولیس 2

پرسپولیس با درخشش جری بنگستون موفق شد استقلال اهواز را شکست دهد و به قهرمانی بیش از پیش نزدیک شود.شاگردان برانکو ایوانکوویچ در روزی که با توجه به برگزاری بازی در استادیوم تختی شرایط ویژه ای بر بازی حکمفرما بود در نهایت با دو گلی که بنگستون به ثمر رساند سه امتیاز را از آن خود کردند و به تهران بازگشتند.

پرسپولیس با دو گلی که جری بنگستون به ثمر رساند و در حالی که طرفداران اهوازی استقبال جالب توجهی از آنها نداشتند با باران سنگ  در ابتدای بازی و جریان آن همراه بود و در نهایت نیز در پایان بازی با هجوم به زمین همراه شد بازی را به سود خود تمام کنند و شانس بالاتری برای قهرمانی از آن خود کنند.

استقلال اهواز

 احسان مرادیان، مهدی اسلامی، مکی شریفی، علی هلیچی، میلاد ربانی‌فرد، عادل کلاه‌کج، میلاد پاک‌پرور، پدرام اردلانی، طالب ریکانی، حسین بهرامی، حسین ساکی.

سیاوش بختیاری زاده

اخطار:

طالب ریکانی (89) - استقلال اهواز

پرسپولیس

 سوشا مکانی، محسن بنگر (39 مایکل اومانیا)، لوکا ماریچ، محمد انصاری، رامین رضاییان، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، علی علیپور(91 بابک حاتمی)، امید عالیشاه، جری بنگستون و فرشاد احمدزاده(88 احمد نوراللهی).

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح گل‌ها:

استقلال اهواز 0 پرسپولیس یک: هشتمین پاس گل امید عالیشاه منجر به گل جری بنگستون شد تا این تیم به گل اول بازی دست یابد. سماجت علیپور و رساندن توپ در جناح چپ به عالیشاه با ارسال شماره 2 پرسپولیس و ضربه سر بنگستون این گل را برای سرخپوشان به ارمغان اورد.

استقلال اهواز 0 پرسپولیس 2: (دقیقه 85، جری بنگستون): جری بنگستون که مطمئن ترین پنالتی زن پرسپولیس محسوب می شود موفق شد از روی نقطه پنالتی تیمش را به گل دوم برساند.

شرح بازی:

در روزی که هیچ چیز برای برگزاری کاملا فوتبالی مهیا نبود، صدرنشین جدول شرایط ویژه‌ای را در اهواز برابر قعرنشین تجربه کرد. آنها با استقبال سنگ به زمین رفتند و در ادامه نیز کاپیتان خود را به دلیل مصدومیت از دست دادند تا اوضاع برای برانکو سخت‌تر شود. حساسیت بالای بازی موجب شد پرسپولیسی‌ها در نیمه اول نتوانند علیرغم مالکیت توپ موقعیت خوبی برابر حریف ایجاد کنند و به گل دست یابند. در نیمه دوم اما اوضاع برای پرسپولیسی‌ها متفاوت شد و آنها توانستند در ابتدا روی گلی که جری بنگستون با ارسال فوق‌العاده عالیشاه مهیا کرده بود، گل اول را به ثمر برسانند و در ادامه نیز با کم شدن روحیه شاگردان بختیاری‌زاده گل دوم را روی تیزهوشی علیپور و پنالتی‌ای که او گرفته بود، به ثمر رساندند تا پایان آبی‌های کمرنگ اهوازی را با این دو گل رقم بزنند.

برترین بازیکن: علی علیپور

مهاجم پرتلاش پرسپولیسی‌ها روی گل اول تیمش با سماجت بالا تیمش را در فرصت مناسبی قرار داد و در صحنه دوم نیز پنالتی تیمش را به ارمغان آورد تا مهره تاثیرگذار برانکو در اهواز لقب گیرد. علی علیپور که دونده ترین بازیکن پرسپولیس در فاز تهاجمی محسوب می شود بار دیگر با قدرت پرس بالا و فشار به حریف روز درخشانی از خود به جا گذاشت. 

محسن مسلمان و امید عالیشاه نیز دیگر بازیکنان موفق پرسپولیس در اهواز بودند که مطابق همیشه با دوندگی بالای خود در خط هافبک شانس سرخپوشان را برای کسب پیروزی بالا بردند.

اتفاق ویژه

استقلال اهواز به لیگ دسته پایین سقوط کرد؛ در روزی که آنها تصور می کردند با برگزاری بازی در استادیوم تختی می توانند شانس بقا را همچنان برای خود حفظ کنند پیروزی ملوان و سیاه جامگان خیلی زودتر از پایان بازی با پرسپولیس آنها را به لیگ دسته اول فرستاد و تا شکست برابر شاگردان برانکو، نقطه پایان آبی‌های کمرنگ اهواز باشد.

البته در این میان نقطه تاریک بازی را می توان استقبال عجیب و غریب هواداران از این بازی نامید؛ جایی که بازار داغ سنگ پرانی در ابتدای بازی منجر به مصدومیت بنگر و رضاییان و تعلیق بازی شد و این ماجرا تا پایان بازی نیز ادامه یافت و در نهایت پایان تلخ هجوم آنها به داخل زمین بود.

دقایق حساس:

دقیقه 7: پاس بنگستون به علیپور با چرخش و ضربه ناگهانی او با واکنش عالی مرادیان به کرنر رفت.

دقیقه 12: دو بازیکن پرسپولیس پشت سر مدافعان استقلال اهواز صاحب توپ شدند که ضربه ناقص علیپور از کنار محوطه جریمه با عبور از جلوی دروازه این شانس را

منبع :