معرفی لوح ضمیمه کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال

بسیاری از دانش آموزان رشته‌ی ریاضی به دنبال قبولی در رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های دولتی هستند. یکی از دروس اختصاصی و مهم دانش آموزان دبیرستانی رشته ریاضی، حساب دیفرانسیل و انتگرال می‌باشد.

معرفی لوح ضمیمه کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال

مطلب مشاوره ‎ای لوح ضمیمه ‏ی حساب دیفرانسیل و انتگرال چهارم ریاضی:

شاید بسیاری از دانش آموزان رشته‌ ی ریاضی به دنبال این باشند که برای قبولی در رشته ‌های مهندسی در دانشگاه ‌های دولتی باید چه دروسی را با درصد های بالا بزنند.

یکی از دروس اختصاصی و مهم دانش آموزان دبیرستانی رشته ریاضی، حساب دیفرانسیل و انتگرال می باشد.

جدول شماره 1: محتوای لوح ضمیمه کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال

بخش

تعداد آزمون

تعداد سؤال

آزمون‎های کانون

42

850

آزمون‎های 10 سؤالی

70

620


تعداد

فیلم‏های آموزشی سه دقیقه‎ای

400

خلاصه درس

300

برگه امتحانی

37

مشاوره

100

لوح ضمیمه های کتاب کانون چه تأثیری بر افزایش چند از ده دیفرانسیل کنکور شما دارند؟

راهکارهای افزایش چند از ده و چگونه استفاده کردن از لوح ضمیمه کتاب:

1- آزمون ‏های کانون و آزمون ‌های 10 سؤالی

یکی از ویژگی های مهم آزمون ‌های کانون، برنامه ‌ای بودن آن می باشد، ویژگی برنامه ‌ای ناشی از 2 هفته ‌ای بودن و هماهنگ بودن با برنامه مدرسه است. این بخش از لوح ضمیمه کتاب که شامل آزمون های سال های قبل کانون و آزمون های ده سوالی تستی می باشد که شما داوطلبان کنکور می ‌توانید پس از مطالعه ‌ی هر فصل و مبحث کتاب و تماشای فیلم ها و خواندن خلاصه درس‌های موجود در لوح ضمیمه و قبل از شرکت در آزمون، آزمون های مشابه سال‌ های قبل کانون را از خودتان امتحان بگیرید و در همان لحظه کارنامه و تراز کشوریتان را مشاهده کنید و پاسخ تشریحی و تحلیل هر سوال را مطالعه و مشاهده کنید. همچنین اگر در مبحثی ضعف دارید حل آزمون‌ های سال قبل که در این مبحث طرح شده بودند می ‌تواند به شما کمک کند. این بخش یکی از مهمترین و پرکاربردترین بخش های لوح ضمیمه کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال است که به شما آمادگی کامل را در این درس برای کنکور می دهد. در لوح ضمیمه کتاب دیفرانسیل تعداد بیش از 110 آزمون که شامل 1400 سوال بین سال های تحصیلی91 تا 94 می باشد که یک منبع مهم و غنی از سوالات آزمون های سال های گذشته کانون می باشد.

2- فیلم ‎های آموزشی سه دقیقه ‎ای

یادگیری و مطالعه عمیق و مفهومی درس ریاضی و درک درست از مسائل آن را می توانید با مراجعه به بخش فیلم های 3 دقیقه ای لوح ضمیمه تکمیل کنید. که با توجه به ویدیوها و اسلایدهای موجود در لوح ضمیمه‌ ی کتاب شما داوطلبان می‌ توانید به طور کامل و نکته وار تمامی کتاب را مرور کنید به طوری‌که یک مجموعه‌ ی کامل از فیلم ‌های 3 دقیقه‌ای کانون بر اساس درخت دانش موجود است. فقط کافیست از درخت دانش، فصل و زیر فصل مورد نظر را انتخاب کنید و فیلم ‌های آن را ببینید.

3- خلاصه درس

داشتن یادداشت از خلاصه ‌ی دروس می ‌تواند در دوران جمع بندی ابزار بسیار مناسبی برای جمع بندی آنچه که خوانده ‌اید باشد. بر این اساس، در قسمت خلاصه درس با جمع آوری جزوه‌ های تألیفی دبیران مطرح کشور‌، شما می توانید در لوح ضمیمه کتاب با مطالعه‌ی پی در پی آن چند قدم دیگر به موفقیت در فهم و جمع بندی مطالب درسی نزدیک ‌تر ‌شوید.

قابل ذکر است که پرینت از فایل درون لوح به راحتی امکان پذیر است.

جدول شماره 2: محتوای لوح ضمیمه براساس مباحث کتاب درسی

مباحث

تعداد فیلم

تعداد خلاصه درس

تعداد آزمون 10 سؤالی

تعداد سؤالات آزمون

یادآوری مفاهیم پایه

71

56

10

89

دنباله ‌ها

100

94

10

88

حد و پیوستگی

158

93

18

157

مشتق و کاربرد آن

68

43

26

233

انتگرال

5

14

7

55

مزایای استفاده از فیلم ها و خلاصه برداری‏ ها در لوح ضمیمه کتاب حساب دیفرانسیل و انتگرال چیست؟!
* عمق بخشیدن به دانسته ‏های علمی
*آسان‏ سازی استفاده از محتویات كتاب‏های درسی
*ایجاد انگیزه ‏ی مطالعه در دانش ‏آموز
*كمك به پایداری مطالب در حافظه (جلوگیری از فراموشی)
* كمك به تمركز فكر هنگام مطالعه درس

4- برگه‎های امتحانی

برگه ‏های امتحانی موجود در لوح، ابزار مناسبی برای آشنایی شما با سوالات طراحی شده در امتحانات است. شما می‏توانید با مطالعه ‏ی برگه‎های امتحانی سوال ‎های مهم و پرتکرار امتحانات را بشناسید و خود را برای پاسخگویی به آن‏ها آماده کنید. علاوه بر این حل سوال های برگه‏ های امتحانی کمک می ‎کند تا سطح تسلط خود بر مطالب کتاب درسی را محک بزنید.

تعداد 37 برگه‎ی امتحانی از مدارس مختلف کشور در لوح جمع ‏آوری شده است.

5- مشاوره

شناخت کتاب درسی و روش مطالعه‌ی آن ، فنون تست زنی و حفظ سرعت و دقت حین تست زدن و اهمیت آن در قبولی دانشگاه با استفاده از قسمت مشاوره در لوح ضمیمه‌ ی کتاب که شامل 100 ویدیو و مطالب مشاوره ای از دبیران و مشاوران کانون می باشد.

شما در لوح ضمیمه‌ی کتاب و در بخش مشاوره، یک مشاور در منزل دارید که به تمام نیازهای مشاوره ‌ای شما پاسخ داده است. پس با توجه به نیاز مشاوره‌ای خود به یکی از قسمت‌های این بخش مراجعه کرده و از مقالات و فیلم ‌های مشاوره ‌ای آن به فراخور نیاز مشاوره ایتان استفاده کنید.

حمیدرضا عابدین